|
کدخبر: 324593

قیمت مسکن / بازار مسکن / قیمت خانه

قیمت خانه در منطقه ۴ تهران + جدول

جدیدترین نرخ های خانه در منطقه ۴ پایتخت را می توانید مشاهده کنید.

اقتصاد قیمت خانه در منطقه ۴ تهران + جدول

در صورت تمایل برای خرید مسکن در منطقه ۴ تهران، این گزارش را به هیچ وجه از دست ندهید. لطفا با ما همراه باشید.

متوسط قیمت پیشنهادی هر مترمربع آپارتمان در فایل‌‌‌هایی که روز گذشته به بازار مسکن منطقه ۴ تهران عرضه شد در حالی در بازه ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومانی قرار دارد که در برخی از محله‌‌‌های این منطقه این میزان کمتر و در برخی دیگر از محله‌‌‌ها میانگین قیمت‌ها تا بیش از ۱۰۰ میلیون تومان نیز می‌‌‌رسد.

رصد بازار معاملات مسکن منطقه ۴ تهران بر اساس مشخصات فایل‌‌‌هایی که روز گذشته به بازار عرضه شد همچنین نشان می‌دهد، بازه متراژی این واحدهای مسکونی از آپارتمان‌‌‌های ریزمتراژ (بعضا کوچک‌تر از ۵۰ مترمربع) شروع می‌شود.

بررسی‌‌‌ها نشان می‌دهد برای خرید مسکن در این منطقه متقاضیان به بودجه دست کم ۲ میلیارد و۵۰۰ میلیون تا ۳ میلیارد تومانی نیاز دارند. در واقع این میزان متوسط کف قیمت کل خرید آپارتمان در این منطقه محسوب می‌شود.

عمده آپارتمان‌‌‌های عرضه‌شده به بازار فروش این منطقه نیز واحدهایی هستند که عمربنای آنها بالا و در بسیاری موارد حتی از ۱۵ سال بیشتر است. در واقع می‌توان اعلام کرد بازار فروش مسکن در منطقه ۴ این روزها عمدتا شامل فایل‌‌‌های مسن یا آپارتمان‌‌‌های با عمربنای بالاست.

نرخ-خانه

ارزان‌ترین مناطق کجاست؟

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، در تیر ماه ۱۴۰۱ عدد شاخص قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ١٥١,٩رسیده است که نسبت به ماه قبل (۱۴۰.۳)، ٨.٣ درصد افزایش داشته است.

 متوسط قیمت آپارتمان­‌های مسکونی مناطق ٢٢ گانه شهر تهران

در تیر ماه ۱۴۰۱ متوسط وزنی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در مناطق ٢٢گانه شهر تهران به ۴۴۸۴۰۷ هزار ریال رسیده است. در این ماه منطقه یک با متوسط قیمت ۸۴۵۲۲۰ هزار ریال بیشترین و منطقه ١٧ با متوسط قیمت ۲۲۸۹۰۳ هزار ریال کمترین قیمت را در بین مناطق ٢٢ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده‌­اند.

بهای-آپارتمان

منبع: دنیای‌اقتصاد

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها