|
کدخبر: 323420

حقوق بازنشستگان / افزایش حقوق / واریز حقوق / متناسب سازی حقوق

واریزی ویژه برای بازنشستگان / صندوق بازنشستگی همه را غافلگیر کرد

محمد مخبر گفت: حداقل کف حقوق ماهیانه ۶ میلیون تومان برای بازنشستگان تأمین اجتماعی قابل قبول نیست

اقتصاد واریزی ویژه برای بازنشستگان / صندوق بازنشستگی همه را غافلگیر کرد

محمد مخبر در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تامین اجتماعی،  با تأکید بر جدیت دولت در پیگیری متناسب سازی حقوق بازنشستگان، اعلام کرده است که این مسئله تا پایان دوره دولت حل خواهد شد. او افزوده که حداقل کف حقوق ماهیانه ۶ میلیون تومان برای بازنشستگان تأمین اجتماعی قابل قبول نیست و مساله حداقل حقوق دریافتی و افزایش آن برای بازنشستگان تأمین اجتماعی باید هر چه سریعتر حل شود.

این اظهارات معاون اول رییس‌جمهور در حالی است که صولت مرتضوی، وزیر کار نیز در این جلسه تاکید داشته است: توجه به معیشت و افزایش حقوق بازنشستگان همزمان با اجرای طرح‌های توسعه درمان دنبال می‌شود. پیش از این، اما رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده درباره افزایش حقوق گروه‌های حقوق بگیر و بازنشستگان در لایحه بودجه ۱۴۰۳ گفت بود: ضریب حقوق حقوق بگیران ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد و بازنشستگان کف حقوق‌شان ۹ میلیون تومان است.

توضیحات مدیرعامل صندوق بازنشستگی

مهدی مسکن مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره واریز معوقات حقوق بازنشستگان توضیحاتی ارائه داد. مستمری و مقرری بهمن ماه بازنشستگان و بازماندگان صنعت نت به همراه چهارمیلیون تومان پرداخت مناسبتی عید سعید مبعث و اعیاد شعبانیه و دومیلیون و پانصد پاداش نوروزی و کمک هزینه عائله مندی و کمک هزینه فرزند واریز شد. مسکنی تاکید کرد: این پرداخت‌ها تا پایان سال به صورت ماهانه و تا تکمیل و تسویه کامل معوقات عزیزان مشمول با تامین اعتبار لازم و همکاری سازمان برنامه و بودجه ادامه خواهد یافت.

نمایندگان مجلس مصوب کردند که مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی به حداقل دستمزد همان سال، با نود درصد (۹۰%) نسبت اولین مستمری بازنشستگی به حداقل دستمزد سال برقراری مستمری، متناسب گردد.

میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ بیان کرد: میزان افزایش حقوق بازنشستگان نیز ۲۰ درصد تعیین شد، البته بازنشستگان علاوه بر ۲۰ درصد، شامل ۴۰ درصد اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان براساس برنامه هفتم توسعه هم می‌شوند.

وی بیان کرد: میزان افزایش حقوق بازنشستگان نیز ۲۰ درصد تعیین شد، البته بازنشستگان علاوه بر ۲۰ درصد، شامل ۴۰ درصد اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان براساس برنامه هفتم توسعه هم می‌شوند.

با نزدیک شدن به روزهای آخر سال بازنشستگان به دنبال اعلام رقم حقوق خود در سال جدید هستند.

حداقل حقوق بازنشستگان در سال آینده ۹ میلیون تومان اعلام شده است.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ بیان کرد: کمیسیون تلفیق تصویب کرد که حداقل حقوق شاغلان در سال آینده ۱۰ میلیون تومان و حداقل حقوق بازنشستگان ۹ میلیون تومان باشد.

حقوق-بازنشستگان

اجرای دور جدید همسان سازی حقوق بازنشستگان

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی؛ افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ آنگونه که اعلام شده است ۲۰ درصد خواهد بود، این رقم ابتدا ۱۸ درصد بود که بعد از بررسی ۲ درصد به آن اضافه شد.

به این ترتیب افزایش حقوق ۱۴۰۳ کارمندان معادل ۲۰ درصد است، به این ترتیب رقم حقوق کارمندان به ۶۳،۶۹۹،۴۰۸ ریال رسیده است که با مزایا و اضافات آن حداقل حقوق دریافتی ۱۰ میلیون تومان است. از سویی دیگر افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ برای کارگران نیز ۲۰ درصد خواهد بود و حداقل حقوق آن‌ها ۹ میلیون تومان [۹،۰۰۰،۰۰۰]خواهد بود.

هیات عالی نظارت در ادامه رسیدگی به موارد مغایرت بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور با سیاست‌های کل نظام در جلسه عصر امروز خود که به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل شد، بند (س) تبصره ۶ بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور مصوب مجلس را مغایر سیاست‌های کلی نظام ندانست و با متناسب سازی حقوق بازنشستگان موافقت کرد.

براساس اعلام مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت، کار بررسی بودجه سال ۱۴۰۳ از امروز در هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور اعضا و نمایندگان روسای سه قوه، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی آغاز شد و به بررسی کلیات بودجه مصوب مجلس و برخی مفاد آن پرداخت.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ بیان کرد: کمیسیون تلفیق تصویب کرد که حداقل حقوق شاغلان در سال آینده ۱۰ میلیون تومان و حداقل حقوق بازنشستگان ۹ میلیون تومان باشد.

منبع: اقتصاد ایران
 • رضااسلامی رستمی ارسالی در

  سلام.این نوع تجلیل کردن ها بدرد عمه و پد ر و جدش می‌خورد.بعضی پیرزن هادرسنین بالا ازهر دری سخن می رانند و تجارب وموفقیت خ ود را به رخ میکشند،ای بابا مافهمیدیم .فق ط یکبار هم که شده به پزشک مراجعه کن .تا درمان بشی،حیف است از ناسلامتی ات آگاهی ن داشته باشی.

 • بابک ارسالی در

  اقای تاج الدینی می گویند کسی که سیر است از گرسنه خبری ندارد با یازده میلیون نمی شود زندگی کرد اگر شما می توانید عیب ندار د من بازنشته حاظرم یک ما درآمد شما را با حقوق بازنشستگی خودم عوض کنم آن وقت است ا ین طوری راحت می توانی حرف بزنید تورمحداق ل ۴۶ درصد افزایش ۲۰درصد شما را به خداوند متعال می‌سپارم تا حق ما را از شما به ست اند

 • محمود ارسالی در

  چقدر سر این قشر بازنشستگان منت میگزارید بابا ۹ میلیون خیلی پوله ورشکست نشین . یع نی فقط برای زنده موندن ۳۰۰ هزار تومن بای د خرج کنه حالا حساب کنید با این مبلغ چی میشه خرید.

 • ناشناس ارسالی در

  ای کاش مخبر ورییسش فقط برای امتحان هم یک ماه لاهمبن حقوقی که باتبلیغات گسترده تصویب کرده زندگی خودشان راداره میکردند تا متوجه حقیقت تلخ وضعیت فلاکت باراقتصادی که برای اقشارحقوق بگیر ایجاد کرده اند بشوند باتورم بی سابقه وتاریخی که دراین سه سال ایجاد کرده اید این حقوقها کفاف ده روز ازماه راهم نمیدهد

 • ناشناس ارسالی در

  خواهشا این همه دروغ چیه توی فضای مجازی

 • علی ارسالی در

  سلام من رسمی کشوری راه آهن هستم ظلم بزرگ ی صورت گرفته با یک شغل من سی سال کار کنم بگیرم ۸ و ۵۰۰ اما همکارم میتونه با بیست سال بره بگیره ۲۶ میلیون مسئولان کجایند چرا این عمه بی عدالتی

 • سبحان ایرانی اصیل ارسالی در

  همش چرت پرته هیچ مسولی که خودشو جمع کرده و نیازی ب حقوق ناچیز بازنشستگی نداره چو ن سرمایعه شو شمس طلا کرده ،دلار تو بانکه ای کشورهای عربی آبا اجدادیشان ،هیچ تاسفی م برای ایرانی نداشته نداره ،

 • ناشناس ارسالی در

  جان مادرتون اینقدردروغ ننویسید خسته نشدی دیک ریال به حقوق بازنشستگان اضافه نکردید باتورم ۵۰درصدی تون

 • ناشناس ارسالی در

  خدالعنتتان کنه بااین حقوق کی میگید اضاف ه شده بنده حقوق اسفندماه 4۰۲ از فروردین 0۳ کمتره

 • ناشناس ارسالی در

  بخدا ننگ است برای مملکتی که مردمش ازگرسنگی میرن ولی پول از اتباع میگره ومجوز میده بنده با۳۵ سال سابقه الان باید برم کارکنم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها