|
کدخبر: 322462

عیدی بازنشستگان / حقوق بازنشستگان / پاداش بازنشستگان

خشم بازنشستگان از تامین اجتماعی / حقوق ما چه شد؟

کانون عالی بازنشستگان به جای مبارزه جدی با خصوصی سازی و دستور العمل دولتی مبنی بر ضرب الاجل واگذاری منابع شستا و بانک رفاه کارگران ، تسهیل گر این اقدام غیر قانونی شده اند.

اقتصاد خشم بازنشستگان از تامین اجتماعی / حقوق ما چه شد؟

در شرایطی که حقوق اسفند ماه آنها واریز می‌شد، بدون اطلاع و کسب اجازه بازنشستگان، مبلغ یک میلیون تومان از حساب آنها کسر شده است. اخیراً، کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی پیامک‌هایی با متن زیر را برای بازنشستگان و مستمری بگیران ارسال کرده است.

متن پیامک چنین است :

بازنشسته محترم

سلام

احتراما؛ کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور با هدف تقویت  توان مالی بازنشستگان گرامی، فرایند ایجاد شرکت تعاونی بازنشستگان و سرمایه گذاری در سهام شرکت‌های ارزشمند را دردست اقدام دارد.فرایند مزبور از طریق شرکت در مزایده با اعطای حداکثر ۱۵ میلیون تومان  آورده نقدی قابل کسر از مستمری اسفند ماه محقق خواهد شد.

درصورت عدم موافقت با عضویت در شرکت تعاونی در حال تشکیل و سرمایه گذاری عنوان شده عدد ۱۱ را به شماره ۹۲۰۷۷۷۲۰۲۶ پیامک فرمایید.

کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور

این پیام در شرایطی اتفاق می افتد که اولا کانون عالی بازنشستگان حق ایجاد هیچ گونه نهاد سرمایه‌گذاری را ندارد.

این اقدام کانون عالی بازنشستگان خلاف اساسنامه  و بدون اعلام نظر کانون های بازنشستگی که مبتنی برآگاهی رسانی به همه بازنشستگان و کسب تکلیف از آنها است کانون های بازنشستگی و از جمله کانون عالی برابر اساسنامه؛ حق ایجاد تعاونی سرمایه گذاری و یا هر گونه تعاونی دیگری را ندارند !

کانون از انجام وظایف خود نیز عاجز است  چه شده است که از بالا و بدون هیچ نظر خواهی و خلاف اساسنامه  اقدام به ایجاد تعاونی بازنشستگان آنهم در حوزه سرمایه گذاری و قصد ورود در مناسبات بورسی را  با سوء استفاده از اعتبار نمایندگی صنفی بازنشستگان را در دستور کار خود قرار داده است ؟

این ترفند سرمایه گذاری می تواند با ایجاد لایه ای از سرمایه‌داران که الان هم در کسوت بازنشستگی در بین مدیران این نهاد صنفی  وجود دارند با اعتبار یک تشکل صنفی سوء استفاده های کلان ببار آورد و همین اندک حقوق بازنشستگان را هم به یغما ببرد .

کانون عالی بازنشستگان به جای مبارزه جدی با خصوصی سازی و دستور العمل دولتی مبنی بر ضرب الاجل واگذاری منابع شستا و بانک رفاه کارگران ، تسهیل گر این اقدام غیر قانونی شده اند.

واریز مستمری اسفند به بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی، از تاریخ بیستم اسفند به ترتیب حروف الفبا آغاز شد.

مروتی، بازنشسته کارگری ، در این رابطه می‌گوید: انتظار داریم تامین اجتماعی مبلغی را به عنوان پاداش پایان سال برای بازنشستگان خود در نظر بگیرد و همراه حقوق اسفند به حساب بازنشستگان واریز کند.

بازنشستگان کارگری عموماً حداقل بگیر و زیر خط فقر مطلق هستند و بنابراین در تامین نیازهای اولیه شب عید خانواده ناتوانند.

این بازنشسته افزود: مبلغ عیدی بازنشستگان کارگری که در روزهای گذشته پرداخت شد، بسیار ناکافی و ناچیز بود؛ ما توقع داریم سازمان تامین اجتماعی مبلغی را علاوه بر رقم عیدیِ مصوب دولت برای پرداخت به عنوان پاداش پایان سال به مستمری بگیران خود به تصویب برساند.

تاریخ-واریز-مستمری-بازنشستگان

 

مروتی تاکید کرد: این اتفاق در سال‌های گذشته سابقه داشته است؛ امسال وضعیت معیشت بازنشستگان کارگری نسبت به سال‌های قبل به مراتب بدتر است و بجاست که مدیرعامل تامین اجتماعی با پرداختِ مبلغی در روزهای پایان سال، به قدر اندکی از بحران معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان بکاهد. این کمترین کاری است که می‌توانند برای بازنشستگان صورت دهند.

 

منبع: اقتصادایران
  • بازنشسته تامین اجتماعی ارسالی در

    سازمان تامین اجتماعی در این مورد به بازن شستگان پاسخ و توضیح بدهد افزایش حقوق 38 درصد بازنشستگان در سال 1401 مبلغ آن چقدر می شود؟

  • نادر ارسالی در

    سهام شرکت های ورشکسته رامی خواهند قالب ک نند به بازنشستگان صندوق ذخیره برای خودشا ن درست کنند بعد هم تمام پول ها راهاپولی کنند مثل صندوق فرهنگیان

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها