|
کدخبر: 321988

بازار مسکن / نهضت ملی مسکن / ساخت مسکن

فولاد به داد مسکن ملی رسید / رونمایی از طرح های جدید

رییس هیات عامل صندوق ملی مسکن اعلام کرد که به منظور اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن، صندوق ملی مسکن اقدام به خرید ۹۰ هزار تن فولاد با استفاده از بورس کالا کرده است. این خرید به ارزش حدود ۲ هزار میلیارد تومان انجام شده است.

اقتصاد فولاد به داد مسکن ملی رسید / رونمایی از طرح های جدید

محمدرضا مهدیار اسماعیلی گفت: وزارت راه و شهرسازی به همراه وزارت صمت و وزارت اقتصاد و امور دارایی، با همکاری یکدیگر، به منظور اجرای طرح نهضت ملی مسکن، ۹۰ هزار تن کالا را شامل چهار نوع میل‌گرد پرمصرف مورد نیاز، با ارزش تقریبی ۲ هزار میلیارد تومان خریداری کرده است.

مهدیار اسماعیلی ادامه داد: این کار با هدف مدیریت زنجیره کالا از معدن تا مسکن انجام شده است و چندین پیامد دارد و با این کار عملاً در سال پیش‌رو بخش عمده‌ای از عملیات ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن نسبت به افزایش قیمت‌ها، بیمه می‌شود. بنابراین پروژه‌هایی که در فرایند مراحل ساخت هستند، نگران افزایش قیمت تمام شده نخواهند بود.

وی تصریح کرد: این بزرگ‌ترین معامله خرید فولاد برای عملیات تولید مسکن در کشور محسوب می‌شود.

وی همچنین از مراحل بعدی خرید در حوزه سایر مصالح، مانند سیمان در آینده نزدیک به نفع پروژه‌های نهضت ملی مسکن خبر داد.

امید غلامی، رییس مسکن و شهرسازی بیجار اظهار کرد: برابر آمار سامانه طرح نهضت ملی مسکن، برنامه اجرایی چهارساله در شهر بیجار، تعداد سه هزار و ۷۴۱ نفر است که تعداد ۶ هزار و۳۹۵ نفر ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: از میزان تعداد افراد ثبت نامی ۲ هزار و ۹۰۰ نفر تأیید نهایی شده‌اند و پیامک تأیید برای آن‌ها ارسال شده است.

غلامی از تخصیص زمین خبر داد و گفت: از این تعداد متقاضیان هم حدود ۹۰۰ نفر در اراضی منطقه هواشناسی و منطقه حلوایی قرعه کشی شده‌اند که در مرحله انعقاد قرارداد قرار دارند.

ساخت-نهضت-ملی

رئیس اداره مسکن و شهرسازی ادامه داد: در فاز دوم حدود یک‌هزار نفر در اراضی عسکرآباد و باقیمانده اراضی تخت و هواشناسی قرعه کشی و گروه‌بندی خواهند شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر منتظر تأیید نهایی اراضی عسکرآباد در کار گروه امور زیربنایی هستیم و به محض تأیید، پیامک واریز وجه برای متقاضیان ارسال و بعد از آن قرعه‌کشی انجام خواهد شد.

رئیس مسکن و شهرسازی بیجار با اشاره به اینکه برای یک‌هزار نفر باقی‌مانده نیز اراضی مورد نیاز تأمین و معرفی شده که در مرحله کمسیون‌ماده پنج استان قرار دارد تاکید کرد: شهرهای اقماری حسن‌آباد یاسوکند، پیرتاج، بابارشانی و توپ‌آغاج هم برابر تفاهم نامه شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شده است.

وی به میزان سهمیه ابلاغی استان نیز اشاره کرد و بیان داشت: کل سهمیه ابلاغی برای مسکن ملی در استان کردستان ۸۷ هزار و ۲۳۹و احد است.

غلامی خاطر نشان کرد: از این تعداد ۱۶ هزار واحد مسکن روستایی و پنج هزار و ۷۰۰و احد مسکن استیجاری است به این معنی که دولت آن را احداث کند و به صورت اجاره از آن بهره‌برداری شود.

منبع: مهر

ارسال نظر