|
کدخبر: 321834

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | پپه قورباغه

قیمت قورباغه شترسوار بالا رفت!

طبق گزارش‌ها، علت دیگری که سعودی پپه را در کانون توجه‌ها قرار داده، مهاجرت آن از شبکه اتریوم به شبکه سولانا است. در ۲۸ فوریه، حساب SAUDIPEPECOIN@ با انتشار توییتی خبری داد که این میم کوین به دنبال هزینه‌های پایین گس، به شبکه سولانا مهاجرت کرده و از نسخه اتریومی (ERC-۲۰) آن دیگر پشتیبانی نمی‌شود.

اقتصاد قیمت قورباغه شترسوار بالا رفت!

در حالی که قیمت بیت کوین در روزهای گذشته به بالاترین سطح خود در چند سال اخیر، در محدوده ۶۴ هزار رسید، بازار توکن‌های مبتنی بر میم نیز داغ شده است.

یکی از این میم کوین‌ها که در روزهای اخیر جزو ترندهای بازار هم بوده، سعودی پپه (SAUDIPEPE) است که خود را به عنوان «نسخه عربی و بهترین دوست پپه» معرفی می‌کند.

طبق گزارش‌ها، علت دیگری که سعودی پپه را در کانون توجه‌ها قرار داده، مهاجرت آن از شبکه اتریوم به شبکه سولانا است. در ۲۸ فوریه، حساب SAUDIPEPECOIN@ با انتشار توییتی خبری داد که این میم کوین به دنبال هزینه‌های پایین گس، به شبکه سولانا مهاجرت کرده و از نسخه اتریومی (ERC-۲۰) آن دیگر پشتیبانی نمی‌شود.

همه این عوامل دست به دست هم داده و رشد قابل‌توجه قیمت SAUDIPEPE را به همراه داشته‌اند. در زمان نگارش این خبر، سعودی پپه با قیمت ۰٫۰۰۰۱۱ دلار معامله می‌شود که یک رشد ۵۰ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته دارد. رشد قیمتی این رمزارز در بازه‌های هفتگی و ماهانه نیز به ترتیب به ۴۱۰ و ۴۵۵ درصد می‌رسد.

علاوه بر سعودی پپه، میم کوین‌های دیگری هم با پیشوند سعودی به بازار عرضه شده‌اند، از جمله سعودی بانک (SAUDIBONK) و سعودی شیبا اینو (SAUDISHIB).

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

البته توجه داشته باشید که اگرچه در نام این میم کوین‌ها از کلمه سعودی استفاده شده، اما ارتباط آنها با عربستان سعودی به صورت رسمی تایید نشده و ممکن است تنها یک سوءاستفاده از نام این کشور و میم کوین‌های شناخته‌شده در بازار باشند.

ماجرای میم کوین‌های سعودی چیست؟

سعودی شیبا اینو هم در سال ۲۰۲۲ روی شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) راه‌اندازی شد و حتی مجموعه توکن‌های بی‌همتای (NFT) خود را منتشر کرده است. توسعه‌دهندگان این میم کوین ادعا کرده‌اند که چون شهروندان کشور عربستان سعودی مقدار زیادی شیبا اینو می‌خرند، آن‌ها تصمیم گرفته‌اند نسخه رسمی آن در این کشور را بسازند.

توسعه‌دهندگان سعودی پپه هم ادعا می‌کنند این توکن را برای افرادی راه‌اندازی کرده‌اند که موفق نشدند از رالی شیبا اینو، دوج کوین و پپه استفاده کنند. آن‌ها ادعا کرده‌اند که SAUDIPEPE به یکی از میم کوین‌های برتر بازار تبدیل می‌شود تا قدرت عربستان سعودی را نشان دهد.

علاوه بر این سعودی بونک هم ادعا می‌کند که برای نشان دادن قدرت مالی و قدرت جامعه عرب راه‌اندازی شده و تیم مجرب و متعهدی را در اختیار دارد. تیم توسعه‌دهنده این پروژه ادعا کرده که سعودی بونک فرصت جدیدی را در اختیار معامله‌گرانی قرار می‌دهد که نتوانسته‌اند از رشد قابل‌توجه توکن بونک سود کنند.

اکثر این میم کوین‌ها ادعا می‌کنند در بخش‌های مختلفی مثل بازار NFTها، بازی‌های آنلاین، لیکویید استیکینگ و حتی هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند اما تمام برنامه‌های آن‌ها در دست توسعه است و به نتیجه مشخصی نرسیده است. با این حال بعضی از آن‌ها به رشد چشمگیری رسیده‌اند و برای مثال توکن سعودی پپه در ۲۴ ساعت گذشته ۷۵٪ رشد کرده است. به نظر می‌رسد که رشد میم کوین‌ها در روزهای گذشته احساسات و هیجانات معامله‌گران را تقویت کرده و به افزایش قیمت این توکن‌ها کمک کرده است.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر