|
کدخبر: 320969

قیمت مسکن / بازار مسکن / قیمت خانه

قیمت آپارتمان در پرند / نرخ ها کاهشی شد؟ + جدول

یک واسطه‌گر ملکی در پرند می‌گوید در آغاز بازگشایی مترو پرند، تعداد خریداران ملک در این محدوده افزایش یافت اما هم‌اکنون تقاضا کمتر شده است؛ خرید و فروش انجام می‌شود اما نسبت به ۳ ماه پیش که مترو افتتاح شد کاهش قابل توجهی داشته است.

اقتصاد قیمت آپارتمان در پرند / نرخ ها کاهشی شد؟ + جدول

با بازگشایی متروپرند، این طور به نظر می رسید که قیمت مسکن در این شهر افزایش پیدا کند اما شرایط طور دیگری پیش برود.

همانطور که قبل از بازگشایی بر افزایش قیمت اثر گذاشته بود اما گفته می‌شود که پس از ورود مترو به پرند، دولت با کنترل قیمت از این افزایش جلوگیری کرد.

البته با بازگشایی متروپرند، انتظار می‌رفت قیمت مسکن در این شهر بالا رود همانطور که قبل از بازگشایی بر افزایش قیمت اثر گذاشته بود اما گفته می‌شود که پس از ورود مترو به پرند، دولت با کنترل قیمت از این افزایش جلوگیری کرد.

به گفته وی، برای خرید یک واحد با متراژی بین ۷۰ تا ۸۰ مترمربع و به صورت خام، باید دست‌کم مبلغی حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در نظر داشت و  برای خرید این واحد با تمام امکانات باید بودجه‌ای بالاتر از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در نظر گرفت که اکثر واحدهای مسکن مهر دارای وام ۴ درصدی و سند پنج برگی هستند.

او می‌گوید واحدهای مسکن مهر به صورت خام تحویل مالک داده می‌شود و برای مثال بدون امکاناتی همچون درهای داخلی، شیرآلات، کابینت کمددیواری، کناف کاری، پوستر و نورپردازی و... است.

به گفته وی، هم‌اکنون نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، افزایش قیمت نداشته‌ایم، واحدی که در بهمن سال گذشته با یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان فروخته می‌شد هم‌اکنون یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

این مشاور ملکی در شهر جدید پرند به اکوایران می‌گوید: خرید و فروش مسکن‌ مهرها به صورت متری نیست و به صورت قواره‌ای به فروش می‌رسند؛ اما میانگین قیمت هر متر ملک‌های سند تک برگ در فاز ۰، ۱، ۲ و ۳ از ۳۵ میلیون تا ۴۲ میلیون تومان است؛ در فاز ۲ واحدهایی وجود دارد که عمربنایشان بالاتر از ۲۰ سال است و قیمت آنها از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان شروع می‌شود و البته باید در نظر داشت فاقد آسانسور و پارکینگ و انباری هستند اما در مرکز شهر قرار دارند.

قیمت-خانه

منبع: اکو ایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها