|
کدخبر: 318035

قیمت طلا/ بازار طلا/ پیش بینی قیمت طلا

قیمت جدید طلا و سکه در بازار / ریزش قیمت سکه ادامه دارد؟

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز ۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

اقتصاد قیمت جدید طلا و سکه در بازار / ریزش قیمت سکه ادامه دارد؟

در تاریخ دوشنبه ۲۵ دی ماه ۱۴۰۲، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با طرح جدید در بازار آزاد تهران ۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و هر گرم طلا با عیار ۱۸ به مبلغ ۲ میلیون و ۶۵۹ هزار تومان معامله می‌شود.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید؛

محصول  نرخ
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (امامی) ۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان 
سکه تمام طرح قدیم ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان 
نیم سکه بهار آزادی ۱۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان 
ربع سکه بهار آزادی ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان 
سکه یک گرمی ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان 
طلای ۲۴ عیار ۳ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان 
طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون و ۶۵۹ هزار تومان 

آخرین جزئیات درباره حراج شمش طلا

با افزایش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی، بانک مرکزی اقدام به اعلام سیاست‌های جدید مدیریت بازار کرد. این سیاست‌ها به منظور کنترل و تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش نامناسب قیمت‌ها و نوسانات غیر قابل پیش بینی است. این اعلام سیاست‌ها می‌تواند شامل تدابیری مانند تنظیم حجم واردات، تنظیم نرخ سود وام‌های مرتبط با طلا و سکه، تعیین محدودیت‌هایی برای خرید و فروش، و یا تعیین مقررات جدیدی در خصوص معاملات مرتبط با طلا و سکه باشد.

طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی، معاملات شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران از روز چهارشنبه هفته جاری آغاز خواهد شد.

علی سعیدی مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران در خصوص شرایط عرضه شمش در مرکز مبادله ایران گفت: عرضه شمش در مرکز مبادله از طریق سامانه و حراج حضوری خواهد بود.

سعیدی با تأکید براینکه اولین جلسه حراج به شکل حراج حضوری در روز چهارشنبه انجام می‌شود، تصریح کرد: شمش‌ها به صورت یک کیلویی عرضه می‌شود و عرضه کنندگان تمام افراد از جمله واردکنندگان طلا از طریق رفع تعهد ارزی خواهند بود.

مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران تصریح کرد: متقاضیان طلا نیز رسته تولیدکنندگان در صنف جواهر و بانک‌ها هستند و همچنین بانک مرکزی نیز به عنوان بازارگردان در طرف عرضه و تقاضا حضور خواهد داشت.

وی اضافه کرد: حراج در گذشته از طریق بانک کارگشایی انجام می‌شد، اما از این به بعد به شکل مدون و با مقررات از طریق مرکز مبادله ارز و طلای ایران عرضه خواهد شد.

سعیدی عنوان کرد: قیمتی که در مرکز مبادله مبنای مبادلات طلا خواهد بود عرضه و تقاضا است و مبادلات بر اساس پیشنهاد قیمت از سوی خریداران و پذیرفته شدن آن از سوی فروشندگان خواهد بود.

مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران اضافه کرد: حراج‌ها نیم ساعته خواهد بود و در هر روز ۵ حراج نیم ساعته خواهیم داشت که در ساعت ۱۷ هر روز آگهی عرضه طلا در روز بعد منتشر خواهد شد.

وی با بیان اینکه قیمت معاملات طلا در مرکز مبادله به قیمت‌های روز نزدیک است، تصریح کرد: در حال حاضر عرضه‌های خرد از طریق اتحادیه‌ها انجام خواهد شد و در مرکز مبادله عرضه خرد نخواهیم داشت. برای تقاضای خرد نیز معاملات گروهی از طریق اتحادیه‌ها درنظر گرفته شده، بدین صورت که چندین خریدار خرد با یکدیگر در قالب یک گروه طلا خریداری می‌کنند.

سعیدی در پایان تاکید کرد: هدف از عرضه طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، جلوگیری از قاچاق و استفاده از طلا برای صنعت است تا حتی اگر خروج طلا صورت می‌گیرد، به صورت صادرات جواهرات و با ارزش افزوده باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها