|

بخوانید :

کدخبر: 287129

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

بورس به آرامش برگشت / کگل صدرنشین شد + نقشه بازار

بورس در معاملات ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ با صعود ۲۲۹۷ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۲۷۶ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد بورس به آرامش برگشت / کگل صدرنشین شد + نقشه بازار

بورس زمستان را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را می داد اما قدم بهمن برای بازار خوش نیامد. لازم به تاکید است، بگوییم تغییر سیاست های آنی و بدون فکر نیز تاثیر بسزایی در تغییر رفتار بازار داشته است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات سومین روز هفته را با رشد نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از صعود افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به رشد ۸ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی کگل، فولاد، پارسان، شستا، فخوز، ذوب و وصندوق با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

نقشه-بازار

 شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با صعود نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند افزایش بیشتر شد تا با افزایش ۱۹۲۵واحدی به ۴۸۲ هزار و ۷۷۹ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با رشد بیش از ۱۲ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۵۶,۹۴۰,۵۰۷.۶۲۱ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۳۹,۱۲۳.۷۹۲ میلیارد ریال و حجم معاملات ۷.۵۰۹ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، فجهان، بپاس،  وهور، زاگرس، خدیزل و پخش هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...