|

بخوانید :

کدخبر: 275589

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

بورس باز هم قرمز بسته شد

بورس در معاملات ۱۱ مهر ماه ۱۴۰۱ با ریزش ۳۳۱۱ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۷۱۳ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد بورس باز هم قرمز بسته شد

براساس گمانه زنی‌ها حدود ۷۰ درصد بی‌اعتمادی سهامداران به بورس حاصل بلاتکلیفی موضوعات سیاسی کشور در مورد نتیجه مذاکرات و بلاتکلیفی برجام است و شاید بتوان گفت ۳۰ درصد آن حاصل مدیریت اشتباه مسئولان در این بازار است.

بورس معاملات سومین روز هفته را با ریزش آغاز کرد و این حجم از ریزش در میانه بازار به بیش از ۲ هزار واحد هم رسید. نمادهای بورسی میدکو، وغدیر، بفجر، شپنا و ذوب با تاثیر منفی ریزش شاخص کل را شدیدتر کردند. طبق نظر کارشناسان بورس در حال حاضر شاخص کل در محدوده حساسی قرار گرفته است و عملاً به محدوده حمایتی معتبر خود نفوذ کرده است و ادامه این روند اصلاحی می تواند به معنای شکست این محدوده حمایتی تلقی شود.

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد ولی در ادامه  روند نزولی شدت یافت تا با کاهش ۹۹۸ واحدی به ۳۸۱  هزار و ۱۱۳ واحد رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بیش از ۳ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۴۹,۵۴۵,۴۸۴.۷۵۶ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۲۰,۵۶۸.۲۷۱ میلیارد ریال و حجم معاملات ۳.۵۹۵ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز بپاس، آریا، فغدیر، کگهر، فرابورس، بمپنا و شراز هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...