|
کدخبر: 165018

فوری/ واریزی جدید برای بازنشستگان

برخی از بازنشستگان در مرحله جدید اجرای همسان‌سازی، مبلغ کمتری از رقم پیش‌بینی شده را دریافت کردند که این مشکل، فقط برای تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی به علت مشکلات فنی سامانه رخ داده و در اردیبهشت ماه قرار است ما به التفاوت حقوق آنها واریز شود.

اقتصاد فوری/ واریزی جدید برای بازنشستگان

 بازنشستگان جزو گروه‌های کم برخوردار جامعه هستند که حمایت از آنها با همسان‌سازی و متناسب سازی حقوق در دولت تدبیر و امید عملی شد. مطالبه هشت ساله‌ای که در طول این سال‌ها بر زمین مانده بود با تعیین تکلیف همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در فروردین ۹۹ مطرح شد و با دستور رییس جمهوری در دستور کار قرار گرفت.

براساس قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی، اولین مرحله متناسب سازی در مردادماه سال ۹۹ اجرایی شد و حقوق ماهانه مستمری بگیران این سازمان بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافت، به این صورت که بازنشستگان با ۳۰ سال خدمت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و با ۳۵ سال خدمت، سه میلیون تومان دریافت می‌کنند.

مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان در آخرین روزهای اسفندماه با واریز مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به صورت علی الحساب به حساب سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفراز بازنشستگان اجرا شد.

رئیس سازمان برنامه بودجه سال گذشته پس از اجرای مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: در سال ۱۴۰۰ هم باز رقم‌هایی در جهت همسان سازی حقوق‌های این افراد اضافه خواهیم کرد.

در ماه جاری پس از آنکه واریزی‌های تامین اجتماعی آغاز شد، بازنشسته‌ها که انتظار داشتند رقم حقوق آنها با توجه به افزایش دستمزد و لحاظ کردن قانون همسان سازی رشد قابل توجهی داشته باشد، شوکه شدند و اعتراضاتی در این خصوص در رسانه‌ها منتشر شد.

البته مسوولان ذیربط در این خصوص توضیحاتی را ارایه کردند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه هجدهم فروردین ماه در گفت و گوی اینستاگرمی اظهارداشت: نگرانی بابت متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی در سال جاری وجود ندارد و منابع لازم برای آن پیش‌بینی شده است؛ در همین راستا نیز قرار است بنا به درخواست بازنشستگان، به‌زودی لایحه‌ای در رابطه با دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به مجلس ارائه شود.

وی در ادامه با اشاره‌ به اعتراض بازنشستگان تامین اجتماعی در خصوص نحوه اجرای همسان سازی حقوق آنان با شاغلین، توضیح داد: بر اساس بند (و) قانون بودجه، ۵۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان پیش بینی شده بود که ۳۲ هزار میلیارد تومان آن برای بازنشستگان تامین اجتماعی و ۱۸ هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان لشگری و کشوری اختصاص داده شد.

«محمد باقر نوبخت» افزود: در سازمان برنامه و بودجه مبلغ مربوط به بازنشستگان لشگری و کشوری، به طور کامل توزیع کردیم و تاثیر آن محسوس بود. اما در مورد ۳۲ هزار میلیارد تومان منبع متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، مسئولان مربوطه، حدود ۳۰ درصد از منابع را توزیع کردند که در نتیجه بازنشستگان این بخش احساس کردند کمتر دریافت کردند.

وی با بیان اینکه ما برای حل مشکل بازنشستگان تامین اجتماعی در پایان سال گذشته ۶ هزار میلیارد تومان در اختیار این سازمان قرار دادیم، افزود: برای سال۱۴۰۰ به جای ۳۲ هزار میلیارد تومان ۹۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پیش بینی شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در گفت و گو با رسانه ملی گفت: صدور احکام افزایش دستمزد سال ۱۴۰۰ بازنشستگان تامین اجتماعی در حوزه ۶۰ درصد حداقل بگیران هیچ مشکلی پیش نیامده است.

«محمد شریعتمداری» افزود: اما برخی از متوسط بگیران با اشکال نرم افزاری در سازمان تامین اجتماعی مواجه شده اند، بنابراین امکان دارد در فروردین ماه به بخشی از آنها رقم‌هایی متناسب با مصوبه هیات امنا پرداخت نشده باشد.

وی اظهارداشت: سازمان تامین اجتماعی اطلاعیه داده است که تمام تلاش خود را برای اصلاح نرم افزار انجام دهد و مابه التفاوت و رقم قطعی این بخش از معدود دریافت کنندگان بازنشستگان متوسط بگیر که سقف پرداختی آنها به رقم مورد انتظار نرسیده است در اردیبهشت ماه پرداخت خواهد شد و مشکل برطرف می‌شود.

البته باید توجه داشته باشیم که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی دو بخش است و قسمتی مربوط به تصویب هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و بخشی نیز مربوط به مصوبه هیات وزیران است.

براساس این گزارش در جلسه ۱۸ فروردین سال ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ توسط هیات وزیران پذیرفته شد و بیست و یکم فروردین ماه این مصوبه به دستور اسحاق جهانگیری ابلاغ شد از ابتدای فروردین سال ۱۴۰۰ کلیه مستمری‌های بازنشستگی، از کارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولان قانون تأمین اجتماعی که تا پایان سال ۱۳۹۹ برقرار شده است، برای دریافت کنندگان حداقل مستمری، از کارافتادگی جزیی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده به میزان ۳۹ درصد و برای سایر سطوح بالاتر از حداقل مستمری، به میزان ۲۶ درصد (به علاوه مبلغ ثابت دو میلیون و ۴۸۳ هزار و ۵۵۰ ریال) افزایش می‌یابد.

منبع: ایرنا
 • احمقی که بیمه ام تامین اجتماعیه ارسالی در

  خاک توسرتون کنن که همه را بز حساب میکنید .این همه دادزدید طلبکاریم از دولت که جی بهای خودتون را پرکنید با این مبلغ حقوق ک ه به زور 4 میلیون میشه چه میشه کرد. ظلم پایدار نیست باشد که روزی انتقاممون را از تک تکتون بگیریم دزدای بی همه چیز.کلاشها ی بی غیرت

 • ناشناس ارسالی در

  دور نیست اون روزی که شما هم چشمتون منتظر حقوق حرومتون بشه ..حالا که سکان دستته ب تاز ...باور نداری ؟؟؟؟

 • زند ارسالی در

  باسلام بازنشستگان حداقل بگیر محترم لطفا زمان دریافت حکم به قسمت بالای حکم افزایش حقوق بدون متناسب سازی در اسفند وفروردین دقت کنید پایه ها را تغییر داده اند مثلا پایه حقوق من با30سال بدون افزایش در بال ای حکم 2600تا اسفند 99بودکه با مزایا میش د2800ولی در فروردین پایه را زده بودند220 0که با مزایا شده بود3800 حالا در تمام صح بت های مدیران تامین اجتماعی میگویند حقوق حداقل بگیران ایراد ندارد چرا پس اشتباه حقوق حداقل بگیران چه می شود

 • ناشناس ارسالی در

  بدبخت بازنشسته وگرسنه وکروناگرفته

 • احمد ارسالی در

  حیف کلمه وزیر که بتو گفته شودشرم نمبکنی بازم میای دروغ میگی همه احکام اشتباه صا درشده بجایی که بیای عذر خواهی کنی دوباره دروغ میگویی من بازنشسته سخت وزیان هوری هستم اسفند 99 مبلغی جزیی بما اضافه کردنن همین اقای باصطلاح وزیر کلی تو رسانه ها بوق کرنا کرد الان علاوه بر حذف ان کلی هم از پایه حقوق قانونی هم کم کردن شما چطور خلایقی هستید شرم وحیا هم خوب چیزی والا

 • ناشناس ارسالی در

  خداازتون نگذره من بازنشسته باعروس وداماد ونوه،بااین حقوق چه خاکی تو سرم کنم،دین وایمانتون کجارفته،یه نگاه به جیب خودتون بکنید،به وضع زندگی خودتون،،،بعدبرای ماتص میم بگیرید،تقاصشو. پس میدین بزودی

 • ناشناس ارسالی در

  این خبر تکراری وحاوی مطلب خاصی نیست
  لطفا خبر را تیتر مناسب انتخاب کنید

  کدام واریزی؟

 • ناصر ستارپور ارسالی در

  32میلیاردبرای3600000 میلیون نفر برای تأم ین اجتماعی حالا 18میلیارد برای چند نفرلش گری و کشوره..با تعداد نفرات برابری میکنه ..

 • ناشناس ارسالی در

  حتما باید مردم بریزن توی خیابون بعد حقشون رو بدن؟

 • ناشناس ارسالی در

  یکنفر از میوه فروشهای بار را بجای این مس ئولانی که درافزایش وهمسانسازی دخیلند ونم یتوانند باتورم وگرانی تطبیق کنندبگذارند بعترهههتره چون ان فرد نبض بازار در دستشه ،

 • ازکارافتاده ارسالی در

  سلام.بخداقسم اگر حقوقهای ما۱۰میلیون نباش ه بهیچ وجه رای نمیدیم

 • کارمند بدبخت ارسالی در

  داداشم مگه مایی که بازنشسته کشوری هستیم چقدر داریم با ۳۵ سال خدمت ۴۳۰۰ با همسانس ازی دادنم این جدول هایی که گفتن هیچکدوم واقعی نبود فقط خواستند بگن کمک کردیم در صورتی که وظیفشون بود بیشتر واریز کنن پس خداروشکر کن بهت همینم دادن

 • ناشناس ارسالی در

  درمتناسب سازی پایه حقوق زمان صدورحکم باز نشستی مبنا قرارگیرد وافزایش حیح محاسبه انجام شود ایرادات گذشته اصلاح شود بهنوان مثال ، بازنشسته سال۸۸ هست درسال۸۹ افز ایش حقوق برای گارگران،کارمندان و دولتیها ۱۵٪ بود وبرای ما ۶٪ یعنی شش درصد کمتر ا ز بقیه اصلاحات برای جبران این حق ازدست ر فته ما انجام گیرد.

 • بازنشسته ارسالی در

  دولتی حقه باز تر از این ندیده بودم که در روز روشن گفته هایشان با عملکردشان مغایرت دارد و متناسب سازی اصلا انجام نشده. واقعا خجالت هم خوب چیزی است که بدانند.

 • ناشناس ارسالی در

  اگه وزیر خوب بود صنعت مدن رو چهکار کرد ح الا تامین اجتماعی رو میخواد نابود کنه

 • ناشناس ارسالی در

  با این حقوق ک میدین با 8نفرادم چطوزندگی کنیم خرج بچها بدم

 • صبا ارسالی در

  بازهم دروغ تمام حکم ها را عمدا دستکاری ک ردن بجای عذر خواهی بازهم دروغ میگن شرم و حیا ندارن یه مشت ادم بی لیاقت شدن مدیر م یشه همین دیگه

 • خاک بر ارسالی در

  خاک بر سر نوبخت که وزیر بودجه هست آیا هزینه خودش وبچه هاش که خارج از ایران زندگی می کنند چقدر است

 • لیلابراهویی ارسالی در

  بقیه حقوق ماها رو دزدیدن خوردن ی آب هم روش بیشرفها از جیب ماهم این همه دزدیدید الان ول کن ما بشید

 • سید جعفر جعفر نیا ارسالی در

  جناب اقای نوبخت از واریز یک دویست،زیر هش صد ریختن شما توجوع نمکنید دورس نیس

 • بازنشسته تامین اجتماعی ارسالی در

  با سلام و خسته نباشید به شما سروران گرامی لطفا به فریاد باز نشسته های تامین اجتماعی برسید به خدا با این حقوق نمی شود زندگی کرد فقط منتظریم تا کی بمیریم و از این همه بی عدالتی راحت بشیم لطفا لطفا پیگیری نمایید ممنون ممنون حکم حقوق های سال‌های قبل را تامین اجتماعی دست کاری کرده و مقدار زیادی از حکم حقوق ها را کسر نموده است ازمسولین محترم خواهشمندم به این امر مهم ورود کنند و فیش حقوقی ها را چک نمایند ممنون ممنون ممنون ممنون ممنون ممنون ممنون میشم ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️

 • افق حقگوی ارسالی در

  اخه وقتی گوش شنوایی وجود نداره ادم چی بگه مسئولان که همه کرن الان خوندم که به اونایی که حقوقشون بالاست بیست و شش درصد به اضافه دو میلیون و پانصد اخه حقوق اونا که خیلی بالا میره لابد همون همکاراشونن دیگه

 • آرش ارسالی در

  سلام من حکم گرفتم با۳۵ سال سختی کار دو م یلیون با حساب کتاب خودشون که میگفتن دریا فتی هیچ کس کمتر از ۵۰ درصد اسفند نخواهد بود پس این دو میلیونو از کی بگیریم ما در وغگو هااااآااااااا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...