|
کدخبر: 154122

وضعیت قیمت خودروهای خارجی از زبان وزیر صمت

وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان این که روند کاهشی نرخ خودرو‌های داخلی ادامه خواهد یافت در مورد گرانی مرغ هم گفت: تا چند روز آینده وضعیت نرخ مرغ به حالت اول برمی گردد.

اقتصاد وضعیت قیمت خودروهای خارجی از زبان وزیر صمت

علیرضا رزم حسینی در حاشیه حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه شورای رقابت، قیمت‌گذاری را برعهده گرفته و هر سه ماه یک بار براساس میزان تورم کشوری قیمت‌ها را اعلام می‌کند تصریح کرد: قیمت خودرو‌های خارجی هم دچار رکود شده است.

وزیر صمت افزود: سیاست ما افزایش تولید خودروی داخلی است که خیلی هم موفق بوده‌ایم و همچنین تولید قطعات داخلی که در این زمینه روند رو به رشد و افزایشی داشته‌ایم.

وی با اشاره به نقش رایزنان بازرگانی در ارتباط اقتصادی کشور با سایرکشور‌های جهان گفت​: تا پایان سال ۱۰ رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در تعدادی از کشور‌ها مستقر و فعال خواهند شد.

رزم حسینی در خصوص آخرین وضعیت تولید روغن خوراکی در کشور نیز خاطرنشان کرد: ذخایر راهبردی ما برای روغن خوراکی بسیار خوب است و هیچ مشکلی از نظر تامین این کالا نداریم.

وی افزود: نیازی نیست مردم به فروشگاه‌ها مراجعه کنند چرا که توزیع روغن نسبت به ماه گذشته افزایش بیشتری نیز داشته است.

وزیر صمت گفت: برای تامین کالا‌های اساسی و روغن در ایام عید نیز اقدام کرده‌ایم و هیچ مشکلی در این زمینه در کشور وجود ندارد.

رزم حسینی همچنین در خصوص تامین نهاده‌های دامی تصریح کرد: توزیع نهاده‌های دامی هم اکنون در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است و ما این نهاده‌ها را در بندرعباس برای توزیع در کشور تحویل وزارت جهاد می‌دهیم و شبکه توزیع با تلاش آن وزارتخانه انجام می‌شود.

وی با اشاره به نوسانات چند روز اخیر نرخ مرغ نیز گفت: وزارت جهاد برای کنترل این نوسان ورود پیدا کرده و انشاءالله تا چند روز آینده وضعیت نرخ مرغ به حالت اول برمی گردد.

 

  • مهیار ارسالی در

    وزی صمت غلط زیادی میکنه اگر راست میگه بر ه گرانی مواد غذایی وارزاق مردم ارزان کنه هرروز می ره بالاتر .فقط با پایین امدن ق یمت خودرو که اونهم دروغه میخواد خودشو تب رئه کنه .روزی برسه که یک یک این دروغگوها بدست مردم محاکمه بشه انشاله

ارسال نظر