|
کدخبر: 147350

یک پیش‌بینی مهم از قیمت طلا

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از ثبات قیمت طلا و سکه با وجود افزایش چشمگیر ارزش اونس جهانی خبر داد و گفت: امروز قیمت‌ها در بازار طلا تحت تاثیر ثبات نرخ ارز نوسانی نداشته است.

اقتصاد یک پیش‌بینی مهم از قیمت طلا

ابراهیم محمدولی با اشاره به ثبات قیمت‌ها در بازار طلا اظهار کرد: ارزش اونس جهانی نسبت به روز گذشته حدود ۱۵دلار افزایش یافته اما به دلیل ثبات نرخ ارز، قیمت طلا و سکه امروز نوسان چندانی نداشته است.

او اضافه کرد: قیمت سکه نسبت به روز گذشته حدود ۱۰۰هزار تومان افزایش یافته اما ارزش مثقال و طلای ۱۸عیار تغییری نکرده، ضمن اینکه حباب سکه نیز همچنان حدود ۴۵۰هزار تومان است.

محمدولی با اشاره به وضعیت تقاضا نیز بیان کرد: میزان تقاضا برای خرید طلا و سکه نسبت به یک ماه گذشته حدود ۳۵درصد افزایش یافته و این موضوع باعث شده بازار طلا از رکود مطلق خارج شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: روند فعلی باعث امیدواری ما به آینده بازار شده و انتظار داریم اگر قیمت‌ها ثبات خود را حفظ کند تا پایان سال دوباره شاهد رونق صنعت طلا باشیم.

وی درباره آینده قیمت‌ها نیز تصریح کرد: اگر مسئله سیاسی رخ ندهد و ارزش اونس جهانی نوسانی نداشته باشد، با توجه به آرامش فعلی بازار ارز قیمت طلا و سکه نیز تغییری نخواهد کرد.

قیمت طلا و سکه ۲۳دی ماه۹۹

محمدولی در پایان به قیمت‌های امروز اشاره کرد و گفت: در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران در ساعت (۱۳: ۴۰)، قیمت هر قطعه سکه امامی به ۱۱میلیون و ۲۱۵هزار و سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون و ۸۰۰هزار تومان رسید.

او اضافه کرد: نیم سکه با قیمت شش میلیون و ۵۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و ۵۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۳۰۰هزار تومان معامله می‌شود؛ همچنین قیمت هر مثقال طلا هم در بازار امروز چهار میلیون و ۷۷۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۰۱هزار تومان است.

ارسال نظر