|

بخوانید :

کدخبر: 145018

عاقبت ارزان خریدن گندم از کشاورزان

دولت برای تامین ذخایر استراتژیک ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم وارد می‌کند که کشاورزان مخالف این امر هستند.

اقتصاد عاقبت ارزان خریدن گندم از کشاورزان

عطااله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران درباره آخرین وضعیت سطح زیر کشت گندم اظهار کرد: با توجه به شرایط مساعد بارندگی، نگران سطح زیر کشت و تولید گندم نیستیم.

وی با اشاره به اینکه سطح زیر کشت گندم با مدت مشابه سال قبل تفاوتی ندارد، افزود: با توجه به افزایش راندمان تولید پیش‌بینی می‌شود که تولید به بالای ۱۳ میلیون تن برسد.

هاشمی با اشاره به اینکه مخالف واردات گندم هستیم، بیان کرد: دولت برای تامین ذخایر استراتژیک گندم ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم وارد می‌کند و بنیاد مخالف این موضوع است و دلیلش آن است که اگر در ارتباط با نحوه خرید گندم درست عمل می‌شد، گندم خوراکی به سمت دام و طیور و سایر بخش‌ها هرز نمی‌رفت.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران ادامه داد: با تشکیل کارگروه جدید قیمت‌گذاری در سال آینده نیازی به واردات نداریم.

وی با اشاره به اینکه مشکلی در ارتباط با تامین کود داخلی نداریم، بیان کرد: خرید، حمل و توزیع کود شیمیایی در سطح استان‌ها افزایش یافته، اما در بخش کود فسفات که منشا آن وارداتی است، در ارتباط با تامین و قیمت مشکلاتی وجود دارد.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: علی رغم مشکلاتی که حمل‌ونقل و گاز پتروشیمی ایجاد کرد، اما شرکت خدمات حمایتی و وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با تامین کود عملکرد مناسبی داشته است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...