|
کدخبر: 133874

چه خبر از یارانه جدید؟

با این که سخنگوی شورای نگهبان از احتمال رد طرح پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی خبر داده، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه می‌گوید: مردم نگران نباشند، مجلس پشتیبان این طرح است و در نهایت با رفع ایرادات تصویب می‌شود.

طرح پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی در مجلس تصویب شده اما از ابتدا نسبت به منابع لازم برای اجرای این طرح نقدها و ابهامات بسیاری بود.

با این که دولت اعلام مخالف کرد و گفت که منابعی مالی آن را ندارد اما مجلسی‌ها اصرار دارند که دولت می‌تواند این ۳۰ هزار میلیارد تومان را تامین کند.

حالا که طرح مرحله تصویب در مجلس را گذرانده و باید تایید شورای نگهبان را بگیرد، سخنگوی شورای نگهبان از احتمال رد این طرح خبر داده است.

اما نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه می‌گوید که مردم نباید نگران باشند، مجموعه مجلس و هیات رئیسه پشتیبان این طرح است و در نهایت تصویب می‌شود، دولت نیز می‌تواند با عرضه دارا دوم بخشی از منابع آن را تامین کند.

به گفته او، طبیعی است که مصوبات بین مجلس و شورای نگهبان رفت‌وبرگشت داشته باشد.

محمدرضا میرتاج‌الدینی ادامه داد: اگر در این هفته ایرادات شورای نگهبان به طور رسمی به مجلس ارائه شود، در جلسه بعدی مجلس که احتمالا در روز یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود بررسی دوباره این طرح در دستور کار قرار بگیرد.

با این که معاون وزیر کار و سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه‌بودجه تاکید دارند که دولت بودجه این طرح را ندارد، اما نماینده مجلس می‌گوید: در جلساتی که این طرح بررسی می‌شد نماینده دولت حضور داشت. همچنین پیشنهاد داد که ۲۰ هزار میلیارد تومان از منابع این طرح را برای پروژه‌های نیمه‌تمام، ۱۰ هزار میلیارد تومان برای یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان و بین ۱۰ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان نیز برای پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی می‌خواست.

در این طرح آمده که دولت از طریق عرضه سهام شرکت‌هایش و فروش اموال این یارانه را بدهد. میرتاج‌الدینی معتقد است که اگر دولت یک دارا دوم را در بورس عرضه کند می‌تواند بین ۵ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای اجرای این طرح داشته باشد.

منبع: تجارت نیوز
  • منصور کلالی ارسالی در

    سلام خواستم منهم یک ایده ب مجلسیان بدم اگر موجود نباشه و ان اینکه دستور شود هر کشتی با بار مواد غذایی از زمان ورود ب لنگرگاه تا تخلیه یکماه فرصت دارد واز زمان ورود ب گمرک هم یک ماه برای رساندن ب داخل کشور چرا ک بارها دیده شده اینجور کشتیها ماه ها معطل تخلیه میمانند ک البته مشکل از واردکنندگان میباشد حالا ببینید تا بدست مصرف کننده برسد چبسا دیگر چیزی از تاریخش نمانده بالاخره باید مشکلات را از یک جایی شروع کرد تا درست شود همه چیز با تشکر از شما کاین ایده را بگوش دوستان میرسانید

ارسال نظر