|
کدخبر: 132377

فردا در بازارها چه اتفاقی می افتد؟َ

چهارشنبه ۱۴ آبان ماه احتمالا بازارهای داخلی متاثر از نتیجه اولیه و احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود. اولین واکنش‌های احتمالی از نظر کارشناسان چیست؟

اقتصاد فردا در بازارها چه اتفاقی می افتد؟َ

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با بازار سهام روز چهارشنبه گفته است: احتمالا فردا تا پایان معاملات بازار سهام نتیجه انتخابات آمریکا مشخص نشده است و به همین دلیل به نظر می‌رسد بازار فردا روندی متعادل خواهد داشت و نه روند نزولی جدی و نه روند صعودی جدی دارد.

این کارشناس در ادامه افزود: بازار سهام انتخابات آمریکا را پیش‌خور کرده و به نظر من نتیجه انتخابات اهمیت چندانی ندارد و بعد از انتخابات آمریکا روند بازار سهام صعودی خواهد بود. اگر بایدن رئیس جمهور شود بازار سهام کمی با تاخیر رشد خود آغاز خواهد کرد اما با پیروزی ترامپ نیز روند بازار سهام صعودی خواهد بود.

درباره بازار طلا نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته است: پیش‌بینی می‌شود چنانچه ترامپ پیروز انتخابات شود و بازار ارز توسط بانک مرکزی کنترل نشود، ممکن است قیمت طلا و سکه پس از انتخابات آمریکا نوسان افزایشی داشته باشد.

اما در بازار ارز وضعیت چطور خواهد بود؟

ادامه سیاست تزریق دلار توسط بانک مرکزی، کاهش قیمت دلار نیمایی، وعده ثبات در بازارها توسط رئیس جمهور و پیش‌بینی نزولی شدن قیمت دلار توسط رئیس کل بانک مرکزی چهار سیگنال مهم ارزی برای بازار فردا است. با توجه به این که هنوز چهارشنبه نتایج انتخابات آمریکا به صورت قطعی اعلام نشده احتمال اثرگذاری این عوامل شاید از عامل انتخابات آمریکا بیشتر باشد که آن وقت احتمالا روند هیجانی صعودی مثل دوشنبه احتمالا در این بازار اتفاق نخواهد افتاد. آیا بازار ارز طبق انتظار عمل می‌کند و یک روز با ثبات احتمالی و شاید هم اندکی ارزانی را تجربه می‌کند؟

نتایج نظرسنجی از ۱۰ کارشناس بازار سهام درباره روند احتمالی بورس پس از انتخابات آمریکا را در گزارش «بورس از انتخابات آمریکا» بخوانید.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر