|
کدخبر: 131101

حداکثر یارانه خرید کالا چقدر است؟

یارانه ۱۲۰ هزار تومانی خرید کالاهای اساسی تصویب نهایی شد و طبق اعلام مجلس حداکثر تا یک ماه آینده پرداخت می‌شود، بالاترین میزان یارانه پرداختی چقدر است؟

یارانه خرید کالاهای اساسی پس از گذشت یک ماه از تصویب کلیات آن در مجلس، امروز تصویب نهایی شد.

براساس این طرح دولت موظف است حداکثر یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون شبکه توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها خصوصاً نیازمندان را با استفاده از شبکه توزیع کالا با قیمت مورد تأیید سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با نرخ ارز ترجیحی (۴۲۰۰ تومانی) از طریق کالابرگ یا کارت الکترونیکی با اولویت تولیدات داخلی در اختیار مردم قرار گیرد.

مبلغ این یارانه به‌ازای هر نفر ۶۰ هزار تومان است اما خانوارهایی که سطح در آمد آنها کمتر از مبلغ حداقل دستمزد است، از دو برابر یارانه سایرخانوارهای مشمول بهره‌مند می‌شوند. این خانوارها را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می‌کند.

حداکثر یارانه خرید کالا چقدر است؟

زمان اجرای این طرح شش ماهه است یعنی این یارانه در شش نوبت واریز می‌شود، برای ۲۰ میلیون نفر تحت پوشش نهادهای حمایتی به ازای هر فرد ۱۲۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد که این فرد در مجموع ۷۲۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد.

برای ۴۰ میلیون نفر دیگر از جمعیت کشور با درآمد پایین مبلغ یارانه ۶۰ هزار تومان است که در مجموع شش ماهه ۳۶۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد.

سقف پرداخت این یارانه برای پنج نفر است، یعنی یک خانوار پنج نفره تحت پوشش کمیته امداد یا بهزستی تا پایان سال سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و دیگر خانوارها یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان یارانه برای خرید کالاهای اساسی دریافت خواهند کرد.

همچنین یارانه معیشتی بنزین در روز دهم هر ماه و یارانه نقدی در روز بیستم هر ماه پرداخت خواهد شد.

منبع: تجارت نیوز
  • اکبر ارسالی در

    ما که بی پولیم کار ندارم شغل نداریم خونه نداریم ماشین نداریم یک نفرم از خانوادم و خودم استخدام نیستم دکترای دانشگاه تهرا ن داریم همون بیکاریم و هر چی رفتیم خونه مردم رو تمیز کردیم جارو زدیم و دسشوییی ش ستیم با این همه ما نتونسیتم پول جمع کنیم یک خونه 50 متری هم بخریم و هیچی حتی پرا یدم هم نشد بخریم همه چی گرون شد مام درا مدی نداریم هیچ اشتغالی خونه ای ماشین و ز مین و گاو و گوسفند و نمیدونم ملکی نداریم هیچی هر روز هر روز یک 30 هزار تومن که ا ز قبل کارگر در خونه این اون یا زمینش یا ساختمان کارگری میرفتم یک 20 تومن جمع کرد م گذاشتم بانک اند اندک یکم شد که گفتم بز ارم سود بگیرم چون دیگه بدنم نمیکشه کار ن میتونم بکنم و این شش نفر خانوده همه روی هم پولامون گذاشتیم همیشه رو هم الان با س ود که ناچیز خرجی که نه بخور نمیر رو درحد ی که پول برسد میدیم کل بدهی هم داریم کل وام داریم و اینا اما به ما یارانه نمیدن که به بهانه ما بانک پول داریم اخه شما که این میگی من این پولم همون خونه شما میشه من این پولم ماشین شما میشه من این پولم درامد ماهیانه شما میشه من این پولم خونه های ویلایی شما میشه من این پولم خرج دو م اه شماست بابا چرا پس داشته های خودتون ر و با پول من مقیسه نمیکنید من شغل ندارم د رامد ندارم خونه ندارم ماشین ندارم چیکار کنم تو سن من بودی زن و زندگی نداشتی هیچ کدوم ما نتونستم بخاطر این بیکاری و بی پو لی و این وضعیت ازدواج کنیم تو تحصیل کرده بودی مثل من بودی افسردت میکردن با این ا وضاع چیکار میکردی؟؟؟

ارسال نظر