|
کدخبر: 122395

قیمت جهانی نفت (۹۹/۰۶/۲۴)

در حالی که وقوع یک طوفان گرمسیری در خلیج مکزیک سکوهای حفاری را به تعطیلی کشانده است قیمت نفت روز دوشنبه شاهد افزایش بود، اما به دلیل نگرانی‌های گسترده در مورد مازاد عرضه و افت تقاضا رشد قیمت‌ها محدود بود.

اقتصاد قیمت جهانی نفت (۹۹/۰۶/۲۴)

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۳ سنت معادل ۰.۳۳ درصد رشد به ۳۹ دلار و ۹۶ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا هم امروز با ۲۵ سنت معادل ۰.۶۷ درصد افزایش به ۳۷ دلار و ۵۸ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی طی هفته گذشته برای دومین هفته متوالی شاهد کاهش بود.

طوفان گرمسیری سالی در خلیج مکزیک و در غرب فلوریدا شدت گرفته و به طوفان درجه ۲ تبدیل شده است. طوفان برای دومین بار طی کمتر از یک ماه گذشته موجب اختلال در تولید نفت شده است. پیشتر طوفان لارا موجب تعطیلی سکوهای حفاری شده بود.

معمولا هنگام تعطیلی فعالیت‌های تولیدی قیمت نفت افزایش می‌یابد، اما با توجه به اینکه وضعیت کرونا رو به تشدید است و این مسئله سبب کاهش تقاضا شده است، تداوم نگرانی‌ها از مازاد عرضه سبب شده تا قیمت‌ها رشد قابل توجهی را شاهد نباشد.

موسسه‌ای ان زد در یادداشتی نوشت: «فصل سفرهای جاده‌ای کم رمق در امریکا موجب شده تا بازار در ارزیابی خود از میزان تقاضای انرژی این کشور بازنگری کند... همچنین با توجه به در پیش بودن فصل تعمیرات پالایشگاه ها، تقاضا برای نفت احتمالا بالاتر نخواهد رفت.»

امریکا بزرگترین مصرف‌کننده و تولیدکننده نفت جهان به شمار می‌رود.

دیروز شرکت‌های بی‌پی و اکوئینور کارکنان خود را از برخی سکوهای فراساحلی تخلیه کردند. روز شنبه نیز کارکنان شرکت‌های شورون مورفی اویل از سکوها تخلیه شده بودند.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

ارسال نظر