|
کدخبر: 113304

سقوط ناگهانی قیمت طلا

پس از آنکه فدرال رزرو امریکا به تزریق پول به اقتصاد کرونازده امریکا متعهد شد نرخ فلز زرد در بازارهای جهانی بیش از ۱۹ دلار کاهش یافت.

اقتصاد سقوط ناگهانی قیمت طلا

امروز در بازارهای جهانی نرخ فلز زرد با کاهش مواجه شد به طوری که هر اونس از این فلز بیش از ۱۹ دلار کاهش یافت. امرز در بازارهای جهانی هر اونس طلا به نرخ ۱۹۵۱.۶ دلار به فروش رفت که نسبت به روز گذشته کاهش ۱۹.۳ دلار داشت.

فلز طلا امروز در کمترین زمان ۱۹۴۲.۷ و بیشترین زمان ۱۹۸۷.۸ به فروش رفت. در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره کاهش ۱.۰۴ دلار داشت و هر اونس از این فلز به نرخ ۲۳.۲۵ دلار معامله شد. فلزات گرانبهای پلاتینوم و پالادیوم هم کاهش‌هایی به ترتیب ۲۵ و ۱۲۱ دلار را تجربه کردند.

خبرگزاری رویترز نوشت: امروز پنج‌شنبه نرخ طلا پس از آنکه فدرال رزرو امریکا برای حمایت از اقتصاد کرونازده امریکا قول مساعد داد قیمت‌ها کاهش یافت. در حالی که تحلیلگران معتقدند که این فلز در کوتاه‌مدت از نظر روانشناسی به مقاومت ۲ هزار دلار برخورد خواهد کرد. تحلیلگران معتقدند در کوتاه مدت فلزات طلا افزایش بیش از ۱۹۸۰ دلار داشته باشد و به سمت ۲ هزار دلار برود.

روز گذشته نرخ طلا پس از اینکه فدرال رزرو متعهد شد نرخ بهره را در محدوده صفر نگه دارد، افزایش یافت.

نرخ بهره پایین معمولاً هزینه فرصت نگهداری شمش را به شدت کاهش می‌دهد.

قیمت طلا که در امسال ۲۸ درصد افزایش یافته عامل اصلی این حمایت به خاطر دلار ضعیف بوده که البته وخامت اوضاع به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا هم به این مسئله کمک کرده است.

ونگتو، تحلیلگر تکنیکال رویترز معتقد است نرخ لحظه‌ای طلا در محدوده ۱۹۴۳ دلار در هر اونس حمایت خواهد داشت اما مقاومتی در محدوده ۹۸۲ دلار تجربه خواهد کرد.

 

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر