|
کدخبر: 113037

قیمت جهانی نفت (۹۹/۰۵/۰۸)

پس از آنکه یک گزارش صنعتی نشان داد میزان ذخایر نفت خام امریکا بر خلاف انتظار کاهش داشته است، قیمت نفت امروز شاهد افزایش بود.

اقتصاد قیمت جهانی نفت (۹۹/۰۵/۰۸)

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از کاهش ۰.۴ درصدی در روز سه شنبه امروز شاهد ۲۴ سنت معادل ۰.۶ درصد رشد بود و به ۴۳ دلار و ۴۶ سنت رسید. قیمت نفت خام امریکا نیز که دیروز ۱.۴ درصد کاهش یافته بود امروز با ۱۴ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۱۸ سنت رسید.

انستیتوی نفت امریکا دیروز گزارش داد میزان ذخایر نفت خام این کشور طی هفته گذشته با ۶.۸ میلیون بشکه کاهش به ۵۳۱ میلیون بشکه رسیده است. این در حالی است که تحلیلگران انتظار افزایش ۳۵۷ هزار بشکه‌ای را می‌کشیدند. آمارهای رسمی دولت امریکا در زمینه میزان ذخایر نفتی امروز منتشر خواهد شد.

استفن اینز تحلیلگر بازار نفت در شرکت آکسی کورپ در یادداشتی نوشت: این آمارها به صورت موقت برخی از نگرانی‌های ناشی از کاهش تقاضا را تقلیل می‌دهد.

تداوم روند افزایشی ابتلا به کرونا موجب شده تا نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضا و بروز مازاد عرضه در بازار همچنان پابرجا بماند. ۴ ایالت امریکا دیروز شاهد رکورد شکنی موارد ابتلای روزانه به کرونا بودند و تعداد مبتلایان در تگزاس به رقم ۴۰۰ هزار نفر رسید.

تلاش‌ها برای تصویب یک بسته محرک اقتصادی جدید در کنگره امریکا به در بسته خورده و جمهوری خواهان بر سر طرح یک تریلیون دلاری خودشان دچار اختلاف نظر شده‌اند.

در هنگ کنگ، دولت روز چهارشنبه هشدار داد که این شهر در آستانه یک شیوع گسترده کرونا قرار دارد و از مردم خواست تا حد ممکن در خانه هایشان بمانند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر