|
کدخبر: 155268

برگزاری پایلوت نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی گفت: پایلوت بخش گردشگری و فرهنگی اکسپوی دبی ۲۰۲۰ (۲۰۲۱) را در مقیاس کوچک و در مساحت هزار مترمربع، ۱۰ روز پس از پایان نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی برگزار می‌کنیم.

نمایشگاه برگزاری پایلوت نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی

خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی از برگزاری پایلوت نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ (۲۰۲۱) دبی خبر داد و اظهار کرد: در این پایلوت که در آن نمایندگانی از حوزه‌های صنعت، تجارت، اقتصاد و حوزه‌های فرهنگی هم حضور خواهند داشت، به‌منظور آمادگی، پایش، تجمیع و توانمندی‌های سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی از تمام ذی‌نفعان سه حوزه دعوت شده است.

وی با بیان این‌که حضور در این نمایشگاه به‌صورت رایگان است، عنوان کرد: در نظر داشتیم که هم‌زمان و در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی این امکان فراهم شود، اما به‌دلیل عدم ارسال اطلاعات و محتوا از سوی استان‌ها این امکان میسر نشد و ۱۰ روز پس از اتمام نمایشگاه، سالنی به مساحت هزار مترمربع از سوی شرکت نمایشگاه‌ها برای این کار اختصاص داده می‌شود و تا مهرماه سال آینده و هم‌زمان با برگزاری اکسپوی دبی ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی با اشاره به رویکرد خلاقانه این رویداد، این فرصت را برای تمامی ذی‌نفعان مغتنم برشمرد و تصریح کرد: شرط حضور، پیش‌ثبت‌نام و ارسال محتواهای نمایشی است که از استان‌ها درخواست کرده‌ایم و تمامی اطلاعات و محتواهای ارسال شده را نمایش می‌دهیم.

وی به حضور مقتدرانه در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تأکید کرد و افزود: متقاضیان با مراجعه به سایت www.ihcx.ir در محل تعیین شده به‌نام پایلوت نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ ثبت‌نام کرده و برنامه اجرایی خود را به این شرکت اعلام کنند.

نیکزادفر همچنین از رویدادها، همایش‌ها، بسته‌های سرمایه‌گذاری، معرفی کالاهای برند ملی در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی، گروه‌های آیینی و موسیقی، اطعمه و اشربه محلی، مواضع طبیعی درمانی، معرفی پتانسیل‌های مقاصد مختلف گردشگری کشور، گردشگری سلامت، گردشگری الکترونیک و استارت‌آپ‌های گردشگری، روستاهای تاریخی گردشگری، لباس محلی، میراث ناملموس و اطلاعات اقوام، رسوم و آیین‌های سنتی منطقه به‌عنوان محتواهای مورد نظر نام برد.

منبع: ایمنا

ارسال نظر