|
کدخبر: 163152

حاجی میرزایی: صلاحیت حرفه‌ای تدریس در معلمان افزایش یابد

وزیر آموزش و پرورش در نشست تخصصی با نمایندگان دبیران و آموزگاران استان خراسان رضوی، گفت: هیچ حرفه‌ای به اندازه معلمی، ظرفیت ایجاد خلاقیت و تأثیرگذاری به جهت اندازه، عمق، موضوع و مخاطب را ندارد.

فرهنگ حاجی میرزایی: صلاحیت حرفه‌ای تدریس در معلمان افزایش یابد

محسن حاجی میرزایی در نشست تخصصی با نمایندگان دبیران و آموزگاران استان خراسان رضوی که در مشهد برگزار شد گفت: نشست‌های تخصصی با معلمان، می‌تواند گره‌گشای مسائل و تنگناهای تعلیم و تربیت باشد، در چنین اجتماعاتی امیدهای من پُر رنگ می‌شود و دشواری‌ها رنگ می‌بازد و بر این باور می‌شوم که قافله تعلیم و تربیت، با پشتوانه نیروهای با انگیزه و با درایت، مسیرهای پُر فراز و نشیب را به نحو مطلوبی، پشت سر می گذارد.

وی با بیان این‌که ارتقای کیفیت، دغدغه نمایندگان معلمان است و این مهم، بسیار ارزشمند است، گفت: یکی از آسیب‌‌هایی که سازمان‌ها با آن روبه‌رو می‌شوند این است که مأموریت‌ها رنگ می‌بازد؛ لیکن شما در آموزش و پرورش خراسان رضوی، نشان دادید که به اهداف دستگاه تعلیم و تربیت توجه دارید و این موضوع برای شما اهمیت دارد.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر این‌که بی‌تردید آینده کشور در پرتو تلاش‌های نظام تعلیم و تربیت شکل می‌گیرد و هر تحولی مترتب بر یادگیری است، افزود: شخصیت و هویّت آدمی، نحوه مواجهه او با دنیای بیرونی و توانایی اندیشیدن، در دوره یادگیری، شکل می‌گیرد.

 حاجی میرزایی با تأکید بر این‌که هیچ کس پس از این نمی‌تواند در آموزش و پرورش تدریس کند، مگر صلاحیت تعلیم و تربیت را کسب کند، گفت: «صلاحیت حرفه‌ای تدریس»، فراتر از مدرک تحصیلی و سابقه تحصیلی است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که هیچ حرفه‌ای به اندازه معلمی، ظرفیت ایجاد خلاقیت و تأثیرگذاری به جهت اندازه، عمق، موضوع و مخاطب را ندارد، گفت: پایدارترین تحول و مادر تمام تحول‌ها، تحولی است که در انسان اتفاق می‌افتد، این شغل پایانی ندارد و معلمان، دائما می‌توانند صلاحیت‌های خود را گسترش دهند.

 

منبع: اقتصاد آنلاین
  • معلم ارسالی در

    آقای وزیر شما با این همه رفاهی که برای م ا معلمان ایجاد کردید حتما ما انگیزه بسیا ر بالایی داریم.این چند ماه هم بیاد تمام شده من یکی تورو نبینم.

  • ناشناس ارسالی در

    اجرای رتبه بندی طبق سند تحول آموزش وپرورش باشد انشالله

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...