|
کدخبر: 165546

وعده نامزد انتخابات درباره رساندن نرخ تورم به صفر

محمد غرضی کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ گفت: قطعا این کشور انقدر ثروتمند هست که می‌توان تورمِ آن را منفی کرد.

سیاست داخلی وعده نامزد انتخابات درباره رساندن نرخ تورم به صفر

غرضی در پاسخ به این سوال که گفته بودید اگر رئیس‌جمهوری شوید نرخ تورم را به صفر درصد می‌رسانید. آیا واقعا این موضوع شدنی است؟، گفت: قطعا این اقدام را انجام خواهم داد. من در مدیریت خود توانسته ام که این اتفاق را رقم بزنم که برعکس مسیر تورم عمل کنم. قطعا این کشور انقدر ثروتمند هست که می‌توان تورمِ آن را منفی کرد.

سید محمد غرضی، کسی است که وزیر نفت در دولت میر حسین موسوی و وزیر پست و تلگراف و تلفن در دولت مرحوم آیت‌الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی بوده و در سال ۹۲ هم برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شد؛ اما موفق به کسب رای لازم نشد و حال نیز برای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اعلام نامزدی کرده است. گفت‌وگوی ما را با غرضی را می خوانید:

رئیس‌جمهور شوم، نرخ تورم را به صفر می‌رسانم

اگر پیروز انتخابات شوید عملکرد دولت خودتان در قبال سیاست خارجی چیست و آینده برجام در دولت چه خواهد شد؟

تمام تلاش را بر این خواهم گذاشت که مردم برای پیشرفت، استعداد خود را در سطح بسیار بالایی رشد دهند. من چند مثال می‌زنم تا با استفاده از این‌ها استعدادهای داخلی را برای شما شرح دهم. در سال ۶۰ وزیر نفت شدم و اعلام کردیم که می‌خواهیم به مردم گاز دهیم؛ به من گفتند باید مشاور فرانسوی و پیمانکار ایتالیایی بیاوریم. من گفتم که در هر کوچه‌ای از تهران که بروید یکی از این متخصص‌ها نظیر لوله کش و یا خاک بردار و... وجود دارد.

در همان سال پایه‌گذاری توسعه گاز را بدون مدیریت و سرمایه خارجی اجرایی کردم، همه در داخل کشور با محوریت استعداد مردم و پیمانکاران و مشاوران و متخصصان سامان پیدا کردند، به طوری که امروز در منزل شما گاز موجود است و بیشتر مردم در سراسر کشور گاز دارند؛ همین‌طور درباره مخابرات هم این اتفاق افتاد که پیشرفته‌ترین فناوری قرن ۲۰ و ۲۱ را دارا هستیم. بنده دقیقا می‌توانم بگویم که استعداد داخلی ملت ایران بر همه استعداد‌های ملت‌های صنعتی برتری دارد، بنابراین ما هیچ احتیاجی به سرمایه، تکنولوزی و مدیریت خارجی نداریم.

گفته بودید اگر رئیس‌جمهوری شوید نرخ تورم را به صفر درصد می‌رسانید. آیا واقعا این موضوع شدنی است؟

قطعا این اقدام را انجام خواهم داد. من در مدیریت خود توانسته ام که این اتفاق را رقم بزنم که برعکس مسیر تورم عمل کنم. یک مثال می‌زنم. کشور ۸۰ میلیون جمعیت دارد و ۱۷۰ الی ۱۸۰ میلیون سیم کارت؛ هر کدام از این سیم کارت‌ها در ماه بیست الی سی هزار و یا چهل هزار تومان پرداختی دارد؛ در حالی که در امریکا حدود ۳۲۰ میلیون جمعیت وجود دارد و ۲۷۰ میلیون سیم کارت. هر سیم کارت چه از آن برای تماس استفاده شود و چه نشود ماهی ۵۰ دلار که با ارز ۲۰ هزار تومان حدود یک میلیون تومان می‌شود هزینه دارد.

قطعا این کشور انقدر ثروتمند هست که می‌توان تورمِ آن را منفی کرد.

چه‌طور به صورت عملیاتی می‌شود این اتفاق رخ بدهد؟

بسیار ساده است و راه‌حل آن این است که دست رانت‌خواران را از قدرت سیاسی کوتاه کنیم. رانت‌‎خواران سیاسی، اقتصادی و گردنه بزن را باید عقب رانده تا مردم جای آنها را بگیرند و این اقدامی بسیار ساده است.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • ناشناس ارسالی در

    این بزرگواراحتمالاچندسالی بازارجهت خریدت شریف نبرده اندوموزکیلویی ۴۰ هزارتومانی ط لای گرمی ۱،۱۰۰هزارتومانی وپراید۱۳۰ میلیو ن تومانی وگوشت کیلویی ۱۴۰ هزارتومانی مشا هده نکرده اند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...