|
کدخبر: 165721

راز زندگی طولانی کشف شد

راز زندگی طولانی انسان در پروتئینی در ساختار مغز قرار دارد. این کشف دانشمندان هاروارد، مطالعات فیزیولوژیکی و تاریخی بشر که به دنبال یافتن زندگی جاودانه بود را تحت تاثیر خود قرار داد.

سبک زندگی راز زندگی طولانی کشف شد

پژوهشگران دانشگاه هاروارد در گزارشی که توسط مجله معتبر نیچر به چاپ رسیده اعلام کردند راز زندگی طولانی و سلامت را در مغز انسان کشف کردند.

این پژوهشگران با بررسی مغز افرادی که در دهه شصت و هفتاد عمر خود از دنیا رفته بودند در مقایسه با افرادی که نزدیک به صد سال زندگی کردند دریافتند که وجود یک پروتئین خاص منجر به طولانی شدن عمر افراد می‌شود.

این پروتئین که پروتئین استراحت (RE-۱ Silencing Transcription) نام دارد باعث می‌شود افراد از زیاد فکر کردن دست بردارند و فعالیت زیاد مغر متوقف شود.

پروفسرو بروس یانکر با اعلام این خبر افزود، پروتئین استراحت که ابتلا به آلزایمر را نیز کنترل می‌کند، در پاسخ به فعالیت‌های ژنتیکی مغز فعال می‌شود؛ این داده‌ها پیامدهای بسیار گسترده‌ای بر مطالعات فیزیولوژیکی طول عمرخواهد داشت.

درحال‌حاضر امکان اندازه گیری پروتئین استراحت در مغز زنده امکان‌پذیر نیست. اما تیم هاروارد از کرم‌ها و موش‌ها استفاده کرد تا با بررسی فعالیت مغز آنها نتایج مطالعه خود را مستند کند. موجوداتی که در بافت مغزی آنها پروتئین استراحت یافت نشد با سرعت بسیار بیشتری مردند.

نکته گیج‌کننده در مورد این مقاله این است که فعالیت مغز همان چیزی است که وضعیت شناختی ما را طبیعی سلامت نگه می‌دارد اما این مطالعه نشان داد آنچه سلامت و حیات ما را بهبود می‌دهد این است که دست از زیاد فکر کردن برداریم و « آسان بگیریم».

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...