|

بخوانید :

کدخبر: 262732

در مورد محدوده پروژه ستین چه میدانیم؟

جدیدترین و مدرن ترین الگوی شهرسازی در منطقه 22 تهران پیاده سازی شده است و این منطقه آخرین منطقه اضافه شده به تهران است . پروژه های ساختمانی مسکونی ، تجاری و اداری بسیاری در این محدوده ساخته شده و یا در حال اجرا هستند . در این مطلب ضمن بررسی برخی از پروژه ها ، امکانات و شرایط منطقه را نیز ارزیابی مینماییم تا مشخص کنیم در مورد محدوده پروژه ستین چه میدانیم؟ و شرایط ساخت و ساز در این منطقه چگونه میباشد . همچنین نگاهی به وضعیت آب و هوایی این منطقه و فضای سبزی که به عنوان قلب تپنده تهران در این محدوده شکل گرفته است می اندازیم  در ادامه با ما همراه باشید .

در مورد محدوده پروژه ستین چه میدانیم؟

محل قرارگیری پروژه ستین

پروژه ستین در منطقه 22 تهران محدوده چیتگر قرار گرفته است . این منطقه که در ابتدا به دلیل نیاز تهران به فضای سبز و خدمات رفاهی تشکیل شده است با نظر شهرداری برای سکونت سرریز جمعیت تهران در این محدوده و کنترل جمعیت پذیری بخشی از آن تبدیل به بافت مسکونی شده است و برج های بلندی در آن ساخته یا در حال اجرا میباشند .

آبشار تهران ، پارک جنگلی چیتگر ، دریاچه چیتگر به همراه باغ موزه گیاه شناسی همگی امکاناتی هستند که این محدوده قرار گرفته شده است و به دلیل تمایل مردم به سکونت در جواز این اماکن برخی سازه ها ویژگی های خود را نزدیکی و یا داشتن دید به هر یک از این اماکن اعلام مینمایند . بطور مثال بازار باملند مرکز خریدی در جواز دریاچه چیتگر است و در انتهای خیابان هوانیروز برج هایی وجود دارند که نزدیکترین سازه ها به دریاچه میباشند .

فضای تجاری و اداری

یکی از مشکلات مناطق اداری در تهران که عموما در مرکز شهر واقع شده اند طرح ترافیک و جای پارک برای مراجعه کنندگان و کارمندان است . این معزل با رشد جمعیت نیز بیشتر شده است و به همین دلیل برخی از شرکت ها دفتر کار خود را به منطقه 22 تهران منتقل کرده اند . یکی از ویژگی های این محدوده فضای پارک زیاد به همراه ساختمان های نوساز میباشد که هم برای مراجعه کنندگان مطلوب است و هم برای کارکنان کسب و کار . در واقع مناطقی مانند جردن در تهران که چندین ساله بافت مسکونی شان تبدیل به اداری شده در ساعات اداری روزهای کاری پیدا کردن جاری پارک در کل کوچه های منتهی به خیابان کاری دشوار و طاقت فرسا میباشد .

همچنین در زیر برج های مسکونی برج های منطقه 22 مانند پروژه پدافند ارتش فضای تجاری نیز تعبیه شده که برای کسب و کارهایی که مربوط به خدمات ضروری ساکنین است مناسب میباشند .

پروژه ستین

نحوه دسترسی به پروژه ستین چگونه است؟

یکی از خوبی های منطقه 22 تهران دسترسی به شاهراه های ارتباطی تهران میباشد . بزرگراه حکیم ، بزرگراه همت ، آزادگان و اتوبان تهران شمال به همران بزرگراه تهران کرج مجموع دسترسی های این منطقه در تهران میباشد و اگر میخواهید بدانید که نحوه دسترسی به پروژه ستین چگونه است؟ بهتر است بدانید که ایستگاه مترو نیز در این منطقه وجود دارد .

البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که دسترسی برای افرادی که در شرق تهران ساکن هستند کمی مشکل است و بهترین راه رفت و آمد دوری از ترافیک شهری و استفاده از خطوط مترو است زیرا در ساعات تردد اداری اتوبان های همت و حکیم دارای حجم زیادی از ماشین هستند که رفت و آمد در ساعات پیک را با مشکل روبرو خواهد کرد . همچنین افرادی که محل زندگی شان در کرج بوده و محل کارشان در تهران میباشد با توجه به اینکه قیمت مسکن در منطقه 22 تقریبا میانگین بالاترین و پایینترین قیمت در شهر تهران است میتوانند برای سکونت این محدوده را انتخاب نمایند . اگر سایتهای آگهی املاک را مشاهده نمایید پیش خرید آپارتمان در تهران بیشتر مربوط به این منطقه میباشد .

بلندترین برج های منطقه کدامند ؟

بد نیست بدانید علاوه بر سازه هایی که در این منطقه در جهان رتبه دار هستند به عنوان نمونه بازار بزرگ ایران به عنوان وسیع ترین مرکز تجاری جهان ، شهر بازی هزار و یک شهر به عنوان بزرگترین در خاورمیانه و دیگر سازه هایی که هر کدام به نحوی در اجرا بی نظیر میباشند ، بزرگترین برج های مسکونی کشور نیز در این منطقه در حال اجرا میباشد .

پروژه پدافند ارتش

برج های 40 طبقه پروژه پدافند ارتش و همچنین برج های نیروی زمینی ارتش و همچنین دیگر پروژه هایی که حتی چند طبقه بیشتر هم جواز ساخت گرفته اند میتواند به بلندترین آسمان خراش های ایران تبدیل شوند. اگرچه نگرانی در مورد مسدود کردن جریان هوای غرب به شرق تهران وجود دارد که به همین منظور شهرداری تهران صدور تراکم برای طبقات بیش از 12 بر روی زمین را متوقف نموده و دلیل آن نیز آزاد بودن جریان هوا میباشد که تنها از سمت غرب تهران وارد میشود و برج هایی که جواز ساخت طبقات بیشتر را دارند اخذ جوازشان مربوط به سالهای گذشته بوده است .

آینده منطقه 22 تهران چیست ؟

این نکته را توجه داشته باشید که تمایل مردم برای سکونت در کنار مراکزی که دارای امکانات فضای سبز هستند زیاد است و همیشه وجود داشته . یکی از دلایلی هم که باعث رشد قیمت واحدهای مسکونی در این محدوده ها میشود همین است . به عنوان مثال ولنجک تهران ، محل قرارگیری بام تهران به عنوان مرکزی که میتوان در روزهایی که هوا پاک است در دل کوه پیاده روی نمود گواه این موضوع است .

منطقه 22 تهران نیز اینگونه است یعنی تمایل مردم برای سکونت در جوار فضای سبز وجود دارد و در آینده میتواند باعث رشد قیمت بافت مسکونی آن شود اما در نظر داشته باشید شرایط زیست محیطی تغییراتی داشته است و مناطق شمال شهر دیگر دارای هوای سالم در همه فصول نیستند . در واقع به دلیل پدیده وارونگی دما در فصل زمستان ، ذرات آلوده به دلیل گرمتر بودن روی هوای سرد قرار میگیرند و از آنجایی که شمال شهر سردتر است آلودگی بیشتر خواهد شد و این جریان در فصل تابستان برعکس شده و جنوب شهر آلودگی بیشتری خواهد داشت .

کلام آخر

در این مطلب به بهانه بررسی اینکه در مورد محدوده پروژه ستین چه میدانیم؟ منطقه 22 تهران محل قرار گیری پروژه را مورد بررسی قرار دادیم و وضعیت کلی آنرا بررسی نمودیم . در حال حاضر تهران دارای هوای پاکی نیست و همانطور که در بالا اشاره نمودیم شمال شهر نیز دارای هوای مناسبی نمیباشد در نتیجه در صورت پاک بودن کرج که خود نیز تبدیل به یک کلانشهر شده است و جریان هوایی که از غرب تهران به شرق در جریان است هوای این منطقه به دلیل اولین منطقه ورودی به تهران میتواند از سایر نقاط دارای آب و هوای بهتری باشد .

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...

سایر رسانه ها