|
کدخبر: 175355

وزیر راه: از وضعیت این آزادراه خجالت می‌کشم!

وزیر راه و شهرسازی گفت: به عنوان وزیر از وضعیت آزادراه زنجان - تبریز خجالت می‌کشم چرا که در این آزادراه به دلیل دریافت نکردن صحیح عوارض، نگهداری به درستی انجام نشده است.

راه و مسکن وزیر راه: از وضعیت این آزادراه خجالت می‌کشم!

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتتاح مرکز مونیتورینگ دریافت الکترونیکی عوارض آزادراه‌های کشور در جمع خبرنگاران، گفت: سال هاست عوارض برخی آزادراه‌ها از جمله زنجان - تبریز بواسطه برخی مداخلات به درستی دریافت نشده است و همین موضوع هم شرایط بدی را در این آزادراه‌ها به وجود آوردند.

وی ادامه داد: این آزادراه و امثال آن بواسطه تلاش بخش خصوصی ساخته شده‌اند و محل پرداخت هزینه‌های آن همین عوارض است و دولت به طور مستقیم نمی‌تواند به این موضوع ورود کند و مشکلات آزادراه از جمله آسفالت آن را برطرف کند. این موضوع آسیب بسیاری به مردم رسانده و باعث به وجود آمدن حوادث ناگوار می‌شود.

به گفته این مقام مسئول مثال‌های دیگر آزادراه کاشان به قم و کاشان به نطنز هستند که به دلیل عدم پرداخت عوارض شرایط مناسبی ندارند و از مردم می‌خواهیم که با پرداخت عوارض جلوی این مشکلات را بگیرند. وزارت راه و شهرسازی طی دو سال گذشته رویکرد هوشمند‌سازی اتوبان‌ها را در دستور کار قرار داده و اولویت الکترونیکی کردن پرداخت عوارض است تا از این طریق توقف و صف‌های پرداخت عوارض همچنین مبادله اسکناس حذف شود.

این مقام مسئول اظهارکرد: در گام نخست ۴ آزادراه به شبکه متصل شدند و این کار ادامه یافت و امروز هم سه آزادراه دیگر مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض می‌شوند و به این ترتیب تعداد آزاد راه‌هایی که پرداخت عوارض الکترونیکی دارند به عدد ۱۱ می‌رسد. امروز آزادراه اصفهان- نطنز، نطنز -کاشان، رشت - قزوین به مدار آزادراه‌هایی که مجهز به سیستم الکترونیکی هستند اضافه شدند و ظرف سه هفته سیستم پرداخت الکترونیکی در این آزادراه‌ها راه‌اندازی می‌شوند.

به گفته اسلامی در ماه‌های پیش رو هم تعداد بیشتری آزادراه به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض مجهز می‌شوند. تا امروز ۱۲۰۰ کیلومتر از ۲۷۰۰ کیلومتر آزادراه مجهز به سیستم پرداخت عوارض الکترونیک شدند و این ۱۲۰۰ کیلومتر بخش بالایی از ترافیک آزادراهی را به خود اختصاص می‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در کشور ۲۳۰ هزار کیلومتر راه داریم و حدود ۲۲ هزار کیلومتر آن بزرگراه آزادراه هستند، ادامه داد: ۵۰ درصد کل ترافیک کشور در این ۲۲ هزار کیلومتر است و بخش آزادراهی ترافیک بیشتری را در خود می‌گنجاند. از مردم می‌خواهیم که در پرداخت عوارض بزرگراه‌ها به ما یاری کنند اگر عوارض بزرگراه‌ها به درستی پرداخت نشود موجب اختلال در نگهداری آزادراه‌ها می‌شود و این موضوع باعث متضرر شدن خود مردم است.

وی گفت: درحال‌حاضر سیستم پیش پرداختی هم برای اخذ وجوه عوارض وجود دارد همچنین توسط بانک مسکن تگ‌های مربوطه در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا مردم بتوانند به صورت پیش پرداخت بدون اتلاف وقت هزینه‌های آزادراهی را پرداخت کنند و کسانی که در پرداخت عوارض آزادراهی کوتاهی کنند مشمول جریمه سنگین می‌شوند. همچنین بانک‌های دیگر نیز مجوز دریافت این تگ‌ها و در اختیار مردم گذاشتن شأن را برای سهولت در پرداخت دارند.

اسلامی اظهارکرد: در مرکز مونیتورینگ که امروز افتتاح شد وضعیت عبور و مرور، اتوبان، ترافیک همچنین پرداخت عوارض به صورت لحظه‌ای رصد و ضبط می‌شود و به این ترتیب تصمیم گیری در خصوص مسائل مختلف مربوط به آزادراه‌ها آسان می‌شود.

وزیر راه با اشاره به پیمایشی شدن پرداخت الکترونیکی عوارض، افزود: مردم همواره این گلایه را داشتند که از بخشی از اتوبان عبور می‌کنند، ولی عوارض کامل به آنها تعلق می‌گیرد که این موضوع اصلاح شده و در آزادراه‌هایی که مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض هستند این عوارض بر حسب پیمایش دریافت می‌شود.

اسلامی گفت: به این ترتیب که خودرو با عبور از هر بخش بزرگراه که مجهز به دوربین است باید مقدار مشخصی از عوارض را پرداخت کند مثلاً عوارض آزادراه تهران - ساوه، ۲ هزار تومان است که با عبور از هر ایستگاهی در این بزرگراه که مجهز به دوربین است بخشی از مبلغ کم می‌شود مثلاً تهران تا اسلامشهر، ۴۰۰ تومان، ادامه مسیر ۸۰۰ تومان و در صورت پیمایش کامل آزادراه مبلغ ۲ هزار تومان کسر می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: همه آزادراه‌هایی که مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض هستند از این پس پرداخت عوارض شأن به صورت پیمایشی است همچنین کسانی که از آزادراه به صورت پر تکرار عبور می‌کنند از ۵۰ درصد تخفیف برخوردارند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 • عزازیل ارسالی در

  اقای وزیر بیارین کمربندی شیراز ببینه، م عنی خجالت بفهمه

 • ناشناس ارسالی در

  خجالت می کشی که درست حسابی از مردم پول ن گرفتی؟؟؟
  جناب وزیر آزاد راه ساوه که درست و حسابی پول می گیرید لطفا سری بز نید تا شاید بیشتر خجالت بکشی

 • Sohrab ارسالی در

  شما را به خدا قسم به شهر قوچان نگاه کنید ..این شهر به خاطر بی توجهی زیاد مسئولین از بین رفته..به کدام مسئول و کجا باید صد ای این مردم برسه.. هیچکس اهمیت نمیده..

 • کمال ارسالی در

  ازجاده پاتاوه دهدشت چطور؟ازسال۷۳تاالان . ...خجالت رادیگه نمیشه معنی کرد....

 • علی ارسالی در

  ای آدم دروغگو ... خوبه آزاد راه زنجان تبریز جزو گرانترین آزاد راه ها از نظر گرفتن عوارض و مالیاته و همیشه بدون چون و چرا از راننده ها میگیرن بعد تو میای میگی مردم عوارض نمیدن؟؟
  این حجم از دروغگویی فقط و فقط از امثال شماها میتونه باشه .
  این همه پول میگیرن ولی متاسفانه وضعیت آسفالت و روشنایی آزاد راه زنجان تبریز بسیار وحشتناکه

 • ناشناس ارسالی در

  نگوییدخجالت می کشم بگوییدپول ازادکجا میر ودمگردادگاه منع دریافت عوارض بزرگراه راا علام نکردچکارکردیدمگرقرارنشدباگرفتن عوار ض برزگراهها راتعمیرکندازقدیم گفتن توبه گ رگ مرگع

 • ناشناس ارسالی در

  خجالت چرا میکشی
  میرفتی کاندید میش دی بعد که رد میشدی
  ادای قهرمانان را در می آوردی

 • ناشناس ارسالی در

  ازادراه زنجان به تبریز که خیانتی بود به شهرهای میانه اچاچی وشهرها روستاهایی که از این جاده خوش اب وهوا وتردد خودروها وکسب درامد میکردند را نابود کرد وپولهای هنگفتی را به جیب پیمانکارانی ریخت که الکی طرح وپولها رابه جیبهای خود ریختند

 • ناشناس ارسالی در

  مسئولیت خسارات جانی ومالی مردم شرعا ، عر فا وقانونا به عهده مدیران ذیربط هست وبای د جوابگو باشند هیچ کدام از جاده ها وبزرگ راه های کشور آسفالت مناسب وخط کشی ندارند درواقع نگهداری وترمیم صفر است وخیانت در زیر سازی وآسفالت جاده های کشوربا عنایت به عمر کم کاملا مشهود است ۰

 • ناشناس ارسالی در

  باید وزارت راه وشهرسازی از هم جدا شوند و هرکدام وزیر جدا داشته باشند راه چه ربطی به مسکن دارد !

 • ناشناس ارسالی در

  آقای اسلامی عزیز آزادراه مثل زنجان زیاد داریم بخوام نام ببرم میترسم از خجالت آب بشی...
  چیزی که بی ارزشه اینجا جون آدمی زاده...

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...