|
کدخبر: 175148

اخرین جزئیات از مراحل ساخت آزاد راه تهران -شمال

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال از پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصدی باند رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال خبر داد و گفت: برای تکمیل باند اول ۲۲۰۰ میلیارد تومان نیاز است.

راه و مسکن اخرین جزئیات از مراحل ساخت آزاد راه تهران -شمال

سعید شهسواری در گفت‌وگویی با یادآوری این‌که در ۳ فاز منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال در حال ساخت است،‌اظهار کرد: فاز اول تونل البرز شرقی و اتصال دهنه شمالی و جنوبی به جاده فعلی چالوس، فاز دوم یک باند منطقه ۲ آزادراه به سمت شمال (تونل البرز شرقی بخشی از آن است) و فاز سوم باند برگشت شمال به جنوب آزادراه تهران-شمال است.

وی ادامه داد: در بخش تونل و اتصال دهنه شمالی و جنوبی به جاده چالوس که حدود ۹ کیلومتر از مسیر است پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵ درصد است.

وی افزود: در باند رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصد است.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال در پاسخ به این که آیا بر اساس وعده داده شده باند رفت تا پایان بهار امسال به اتمام می‌رسد، گفت : تلاش‌ می‌کنیم با حمایت‌های دولت و بنیاد مستضعفان در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پروژه را به اتمام برسانیم.

شهسواری در خصوص منابع مالی مورد نیاز برای اتمام باند رفت قطعه ۲ آزاد راه تهران-شمال اضافه کرد: برآورد اولیه منابع مالی برای اجرای منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال (باند اول) ۲۰۰۰ میلیارد تومان بود که به دلیل تورم سال ۹۹ و شاخص تعدیل به حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی بیان کرد: در مجموع بودجه مورد نیاز برای تکمیل آن ۲۲۰۰ میلیارد تومان است که ۱۱۰۰ میلیارد تومان آن توسط بنیاد و ۱۱۰۰ میلیارد تومان توسط دولت تامین می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...