|
کدخبر: 170185

پیش بینی بازار مسکن پس از انتخابات ۱۴۰۰

هادی ساداتی با بیان اینکه تحریم های خارجی نمی تواند بر امر مسکن و ساختمان سازی دخیل باشد، گفت: آنچه بر مسکن و ساخت و ساز اثرگذار است، تحریم داخلی، برخی سوء مدیریتها و افزوده شدن قیمتهای کذایی و حبابی مصالح ساختمانی است.

راه و مسکن پیش بینی بازار مسکن پس از انتخابات ۱۴۰۰

نایب رئیس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ساختمانی با پیش بینی وضعیت بازار مسکن بر ضرورت کنترل بازار و قیمت کالاهای اساسی و توجه به وضع معیشت آحاد جامعه به خصوص کارگران تاکید کرد.

هادی ساداتی درباره وضعیت بازار مسکن در سال جاری و با توجه به انتخابات پیش رو، اظهار کرد: با توجه به طرح مجلس در خصوص جهش مسکن و چشم اندازی که در این زمینه در ارتباط با شرایط مسکن و افزوده شدن وام پیشنهاد شده و پیش نویسی که ارائه کردند، می توان امیدوار بود ولی معتقدم هر مقدار که از این طرف می خواهیم به موضوع توجهی بکنیم از آن طرف گسستی در برخی مسایل نظیر تورم ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه تحریم های خارجی نمی تواند بر امر مسکن و ساختمان سازی دخیل باشد، گفت: آنچه بر مسکن و ساخت و ساز اثرگذار است، تحریم داخلی، برخی سوء مدیریتها و افزوده شدن قیمتهای کذایی و حبابی مصالح ساختمانی است که تثبیت می شود.

ساداتی گفت: متاسفانه تلاشی برای پایین آمدن قیمتهای کذایی در بخش مصالح صورت نمی گیرد و قدرت پایین آوردن آن وجود ندارد، لذا امیدواریم در دولت جدید تدابیری در این خصوص اندیشیده شود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود بر ضرورت توجه به مسایل و مشکلات کارگران به ویژه کارگران ساختمانی در حوزه معیشت تاکید کرد و گفت: امسال درصدی به حقوق کارگران اضافه شد که جای تقدیر و تشکر دارد هم از وزیر کار و سایر وزیرانی که در خصوص این مصوبه نقش داشتند و هم تیم کارگری و کارفرمایی که کمک کردند و مصوبه را به تصویب رساندند ولی با همه تلاشهایی که در سایه همدلی صورت گرفت، معتقدم این مصوبه نمی تواند وضعیت معیشتی کارگران را پوشش دهد و هزینه های زندگی سخت آنها را جبران کند لذا درخواست ما این است که مسئولان توجه بیشتری به اقشار کارگری و کارگران ساختمانی داشته باشند.

ساداتی گفت: همه به نوعی دچار گرفتاری و مشکلات تورم، گرانی و قیمت کالاهای اساسی هستیم و کسی جز دولت نمی تواند قیمتها را مهار کند.انتظار داریم مسئولان به قیمتها توجه کنند و بازار را در کنترل داشته باشند و تلاش کنند از هفته آینده که بعد از هفته کارگر است وضع معیشت افراد چه کارگر چه غیرکارگر بهتر شود.

منبع: ايسنا
  • ناشناس ارسالی در

    اگردولت وقانون ومجلس دست دلال راباکدرهگی ری وکدملی وکدپستی کوتاه وهرخانواردرشهرها ی بالای ۲۰۰ هزارنفریک خانه یاآپارتمان دا شته باشدقطعامسکن ارزان می شوددرجاهایی مث ل تهران وکرج بیشترین ساکنین خارجی هستندو سیستم بایدطوری باشدکه مشخص باشدکه چه کسی کجاوباچه هویتی ساکن است

  • ناشناس ارسالی در

    مسکن وآپارتمان زیاداست قیمتهابالاقدرت خر یداقشارحقوق بگیرکم وازطرفی سازنده قیمت م صالح ساختمانی ودلاربهانه میکندوچون بحث م الیات برمنازل خالی وآپارتمانهای خالی هنو زاقدام نشده حتی درصورت خالی بودن واحدوخا نه سازنده وصاحب خانه مطمن هستندکه سال دی گرخانه یاواحدرشدقیمت بالایی دارد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...