|
کدخبر: 159162

در نوروز پرواز فوق العاده وجود ندارد

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: برای ایام نوروز به دلیل شیوع ویروس کرونا پرواز فوق العاده و یا پیش فروشی در نظر نگرفته‌ایم.

راه و مسکن در نوروز پرواز فوق العاده وجود ندارد

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه برای ایام نوروز هیچ پرواز فوق العاده‌ای نداریم، گفت: در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در ایام نوروز و با توجه به قرمز و نارنجی بودن وضعیت برخی از شهرها امسال برای نوروز ۱۴۰۰ هیچ پیش فروش بلیت هواپیما نخواهیم داشت و مسافران هر زمانی و هر روزی که تمایل داشته باشند می‌توانند بلیت هواپیما خریداری کنند.

او با بیان اینکه شرکت‌های حمل‌ونقلی به هیچ عنوان حق افزایش و یا تغییر نرخ بلیت در این ایام را ندارند، افزود: طبق دستور سازمان هواپیمایی کشور شرکت‌های هواپیمایی باید بلیت‌ها را مطابق با نرخ‌هایی که در انجمن شرکت‌های هواپیمایی درج شده به مسافران عرضه کنند و این شرکت‌ها حق ندارند نرخ بالاتری را به بهانه نوروز به مسافران بفروشند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی توضیح داد: مسافران برای تهیه بلیت باید حتما به سایت و دفاتر خدمات مسافرتی معتبر و دارای مجوز مراجعه کنند تا مشکلی از لحاظ نرخ و یا بلیت‌های فروخته شده مواجه نشوند.

سامانی با اشاره به اینکه به هیچ عنوان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در بخش‌های مختلف حمل‌ونقل برداشته نشده است، افزود: برای ایام عید و یا تعطیلات هیچ تغییری در پروازها صورت نگرفته و همچنان پروازهای برنامه‌ای وجود دارند و فاصله‌گذاری اجتماعی هم در این بخش تغییری نکرده است.

او یاد آور شد: نظارت و بازرسی‌های مداوم در این بخش برای ایام تعطیلات وجود دارد و البته با توجه به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر انجام ندادن سفرهای غیرضروری، نظارت‌ها همواره وجود دارد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره سفرهای خارجی هم گفت: سفرهای خارجی به کشورهای مختلف از جمله ترکیه همچنان برقرار است و تغییری در نرخ‌های آنها ایجاد نشده و مسافران حتما باید تست pcr کرونا ۷۲ ساعت قبل از پرواز همراه خود داشته باشند.

براساس این گزارش طبق اعلام زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، نرخ بلیت پروازها‌ برای نوروز افزایش نمی‌یابد، در نتیجه در نوروز ۱۴۰۰ نرخ بلیت پروازهای داخلی تغییری نمی‌کند و نرخ بلیت پروازهای خارجی، رقابتی و تابع شرایط تقاضا خواهد بود.

بنابراین به مسافران توصیه می‌شود حتما از سفرهای غیرضروری در ایام نوروز‌ خودداری کنند اما اگر می‌خواهند برای این ایام بلیت تهیه کنند، حتما پیش از آن از‌ نرخ‌های مصوب و سقف نرخ‌ها مطلع باشند.

امروز محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ‌هم اعلام کرد که افزایش نرخ بلیت هواپیما برای بلیت‌های نوروزی رخ نداده و شرکت‌های هواپیمایی مجاز هستند بر اساس حداقل کف و حداکثر سقف قیمت‌های مصوب‌ اقدام به فروش بلیت کنند.

او گفت: در ایام نوروز هیچ‌گونه افزایش نرخ بلیتی رخ نخواهد داد؛ اینکه برخی گمان می‌کنند ‌نرخ بلیت‌های هواپیماها افزایش پیدا کرده است به این دلیل است که برخی از ایرلاین‌ها بر اساس مصوبه شورای‌عالی هواپیمایی اقدام به فروش بلیت بر اساس سقف نرخ تعیین شده کرده‌اند.

براساس این گزارش مسافران برای تهیه بلیت هواپیما به ویژه برای ایام نوروز حتما باید به آژانس و سایت‌های معتبر مراجعه کنند و با توجه به آنکه امسال هیچ پرواز فوق العاده‌ای برای تعطیلات در نظر گرفته نشده، بنابراین باید مسافران به نرخ‌ها توجه کافی داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...