|
کدخبر: 158717

ورود سامانه بارشی نسبتاً قوی به کشور از پنج‌شنبه

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی نسبتاً قوی از اوایل وقت پنجشنبه به کشور خبر داد و اظهار کرد که با ورود این سامانه بارشی، شاهد بارندگی در کشور خواهیم بود.

راه و مسکن ورود سامانه بارشی نسبتاً قوی به کشور از پنج‌شنبه

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت آب‌وهوای کشور طی چند روز آینده پرداخت و اظهار کرد: امروز در مناطقی از سواحل دریای خزر، شمال غرب، ارتفاعات البرز و زاگرس جنوبی بارش پراکنده باران رخ خواهد داد، ضمن اینکه این بارش‌ها در مناطق سردسیر و نقاط مرتفع می‌توانند به شکل برف باشند.

وی افزود: برای فردا (سه‌شنبه) همین شرایط بارشی را در برخی از مناطق گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل و خراسان رضوی خواهیم داشت.

گودرزی عنوان کرد: چهارشنبه در برخی از مناطق شمال غرب، سواحل خزر، شمال شرق، ارتفاعات البرز مرکزی هم بارش پراکنده رخ می‌دهد؛ اما از روز پنج‌شنبه با ورود سامانه بارشی نسبتاً قوی، برای روزهای پایانی هفته شاهد بارندگی در کشور خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا در نوار شرقی کشور و بخش‌هایی از کرمان، یزد، سمنان، قم و جنوب سمنان وزش بادهای شدید موقتی را داریم؛ ضمن اینکه برای روزهای جمعه و شنبه هم در برخی از مناطق شرق، جنوب شرق و شرق کشور وزش باد شدید به همراه گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری به همراه وزش باد است و بیشینه دمای امروز تهران ۱۸ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

منبع: وزارت راه و شهرسازی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...