|
کدخبر: 155416

زنگنه: تلاش می کنیم بلیت هواپیما گران نشود!

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با انتقاد از خرید هواپیماهای کوچک پس از امضای برجام گفت: می‌توانستیم به جای پنج هواپیمایی که تحویل گرفتیم، هواپیمای بزرگتری خریداری کنیم.

راه و مسکن زنگنه: تلاش می کنیم بلیت هواپیما گران نشود!

تورج دهقانی زنگنه عصر امروز در نشستی خبری درباره بلیت هواپیما در سفرهای نوروز ۱۴۰۰ گفت: به شرکت‌های هواپیمایی گفته‌ایم که قبل از گرفتن مجوز پرواز، از فروش بلیت و ایجاد تعهد بیش از توانشان جداً خودداری کنند.

وی افزود: همچنین در صورت بروز تأخیر در پروازها، اطلاع‌رسانی شفاف به مسافران داشته باشند. سازمان هواپیمایی کشوری نیز مکلف است با سایت‌های فروش بلیت هواپیما گران‌تر از نرخ مصوب برخورد و آنها را به دستگاه قضائی معرفی کند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: شرکت‌های هواپیمایی باید در هر ایستگاه فرودگاهی، یک نماینده مستقر داشته باشند تا در صورت بروز تأخیر یا ایجاد مشکل، پاسخگوی مردم باشند. معاونت هوانوردی این سازمان نیز باید سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت را تعطیل کند.

دهقانی زنگنه اظهارکرد: قرار است ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل سفرهای هوایی نوروز را تهیه کند تا در چارچوب آن پروازهای ایمن در ایام نوروز داشته باشیم.

منتظر واکنش کشورها به گزارش سانحه هواپیمای اوکراینی هستیم

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره سانحه هواپیمای اوکراینی گفت: طبق اَنکس ۱۳ و کنوانسیون شیکاگو، به کشورهای دخیل در سانحه اوکراین گزارش داده‌ایم. آنها نیز ۶۰ روز فرصت دارند تا به ما پاسخ بدهند. ۹ اسفند این فرصت تمام می‌شود. از چهار کشور که گزارش به آنها ارسال شده، سه کشور پاسخ داده‌اند که پاسخ‌ها کاملاً فنی، سازنده و در راستای گزارش کمیته سانحه سازمان هواپیمایی کشوری بوده است. منتظریم تا ۹ اسفند کشور چهارم نیز نظرش را ارائه دهد.

وی افزود: اگر کشور چهارم نظر خود را اعلام نکند، همکاران ما در تیم بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی، تا آخر امسال نتیجه را برای عموم مردم منتشر خواهند کرد.

تلاش داریم نرخ بلیت برای سفرهای نوروزی افزایش نیابد

دهقانی زنگنه در خصوص ساخت هواپیمای ۱۰۰ نفره در داخل گفت: ساخت این مدل از هواپیما در مرحله مطالعات قرار دارد و پیشرفت خوبی داشته‌ایم. شرکت‌های بزرگی در حال طراحی و ساخت موتور این مدل از هواپیما هستند و نتایج آن را اعلام خواهیم کرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره نرخ بلیت پروازهای نوروزی گفت: طبق تفاهمی که با انجمن شرکت‌های هواپیمایی داشته‌ایم، بنای ما این است که در نوروز هیچ‌گونه افزایش نرخ بلیت نداشته باشیم. امروز نیز شرکت هواپیمایی «پارس‌ایر» به عنوان ایرلاین جدید، نخستین پرواز خود را انجام داد و در ایام نوروز نیز پرواز خواهد داشت.

وی درباره پروازهای خارجی در ایام نوروز گفت: ما در خصوص پروازهای خارجی تابع نظر ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و به هر کشوری که به ما مجوز بدهد، پرواز خواهیم داشت. درحال‌حاضر پروازها به ترکیه هم از سوی ایرلاین‌های ایرانی و هم شرکت‌های هواپیمایی ترکیه‌ای انجام می‌شود و همه ایرلاین‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند که در ایام نوروز پروازهای ترکیه را افزایش دهند.

پول بلیت‌های نوروز ۹۹ هنوز عودت داده نشده است

دهقانی زنگنه در خصوص بازگرداندن هزینه بلیت پروازهای خارجی که نوروز ۹۹ به دلیل آغاز شیوع کرونا متوقف شده بود و همچنان از سوی ایرلاین‌های خارجی به مردم بازگردانده نشده است، تصریح کرد: بلیت‌هایی که ترکیش‌ایر فروخته، اعلام کرده در تاریخ دیگری با امتیازات بیشتر به مردم بازخواهد گرداند. شرکت‌های خارجی دیگر هم که امکان بازگرداندن پول بلیت پروازهای خارجی را به مردم ندارند و سازمان هواپیمایی در حال پیگیری است تا پول مردم را تهیه کند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره مکاتبه ایران‌ایر با بوئینگ برای تکمیل خرید هواپیما گفت: ایران‌ایر با بوئینگ مکاتبه کرده و منتظر پاسخ است ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

وی درباره اشتباه بودن خرید ATR گفت: من در آن مصاحبه اعلام کردم که کشورهای غربی برنامه‌ریزی کرده بودند تا هواپیماهای کوچک به ما بدهند و می‌توانستند هواپیماهای بزرگ‌تر بدهند، ولی نداده‌اند؛ من به اصل قراردادهای منعقده در خصوص خرید هواپیما، انتقاد نداشتم و به عنوان نماینده دولت موافق این قراردادها هستم. درحالی‌که می‌توانستیم فعالیت کنیم و این پنج هواپیمای آخری که تحویل گرفتیم، هواپیماهای بهتری باشند.

 

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...