|
کدخبر: 150068

آغاز نوسازی سواری‌ های کرایه با وام ۴ درصدی

حاج‌ محمدعلی گفت: پس از اجرای تعهدات باقی مانده ثبت نام برای نوسازی آغاز خواهد شد و رانندگان به شرطی می‌توانند وارد این طرح شوند که خودروهای آنها فعال باشد تا راننده حرفه‌ای که وام می‌گیرد بتواند کار کند و اقساط آن را بازپرداخت کند.

راه و مسکن آغاز نوسازی سواری‌ های کرایه با وام ۴ درصدی

مدیرعامل اتحادیه تعاونی سواری کرایه‌های کشور از آغاز نوسازی سواری‌های کرایه پلاک عمومی بین‌شهری با تسهیلات چهاردرصدی از اواخر بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: این طرح بر اساس وعده وزیر راه و شهرسازی تا سقف ۳۰۰۰ دستگاه اجرایی خواهد شد.

رحمت الله حاج‌ محمدعلی -مدیرعامل اتحادیه تعاونی سواری کرایه‌های کشور در این باره اظهار کرد: بر اساس وعده وزیر راه و شهرسازی مقرر شد تا در قالب این طرح نوسازی ناوگان سواری‌های کرایه بین‌شهری را تا سقف ۳۰۰۰ دستگاه انجام دهند و از منابع سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای ارائه تسهیلات به متقاضیان به بانک‌های عامل کمک کنند با بتوان طرح نوسازی ناوگان را ادامه داد.

وی افزود: بر اساس این طرح خودروهایی که بالای ۱۲ سال از کارکردشان گذشته است می‌توانند برای نوسازی ناوگان ثبت نام کنند و اولویت با سواری‌های با سن بالاتر است. ثبت نام برای طرح نوسازی از اواخر بهمن ماه امسال انجام خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی سواری کرایه‌های کشور با اشاره به اینکه در وهله نخست باید ۷۰۰ خودرویی که رانندگان از دو سال پیش ثبت نام کرده بودند را به آنها تحویل دهیم تا بتوانیم نوسازی را آغاز کنیم، گفت: پس از اجرای تعهدات باقی مانده ثبت نام برای نوسازی آغاز خواهد شد و رانندگان به شرطی می‌توانند وارد این طرح شوند که خودروهای آنها فعال باشد تا راننده حرفه‌ای که وام می‌گیرد بتواند کار کند و اقساط آن را بازپرداخت کند.

حاج محمد علی درباره شرایط تسهیلات نوسازی ناوگان سواری کرایه بین شهری ادامه داد: شرایط به گونه‌ای است که ۷۰ درصد نرخ ماشین تسهیلات چهار درصد خواهد بود و این مبالغ با سپرده‌گذاری مشترکی که بانک عامل و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای می‌کنند، به رانندگان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات به صورت ۶۰ ماهه برای نوسازی این ناوگان پیش‌بینی شده است، اضافه کرد: البته راننده بخش دیگری از بهای نوسازی را از محل اسقاط خودروی خودش دریافت خواهد کرد و نهایتا بخش اندکی را خودش به عنوان آورده برای نوسازی ارائه می‌دهد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی سواری کرایه‌های کشور با اشاره به اینکه درحال‌حاضر برای نوسازی تنها خودروی سمند ال ایکس به رانندگان تحویل داده می‌شود، اظهار کرد: از روزی که وام دریافت توسط راننده دریافت شده و چک تسهیلات برای ایران خودرو صادر می‌شود تا حداکثر سه ماه خودرو جدید به راننده تحویل داده می‌شود.

البته نرخ آن نیز به نرخ روز و به صورت سه ماهه برآورد و محاسبه می‌شود اما برای افزایش این مدت و متضرر نشدن رانندگان مذاکراتی با مسئولان ایران خودرو در پیش داریم.

منبع: ايسنا

ارسال نظر