|
کدخبر: 148778

همکاری ایران و روسیه در زمینه تولید خودرو و هواپیما

جلالی گفت: همکاری مشترک هلدینگ‌های دو کشور می‌تواند نقش مهمی در توسعه مراودات بازرگانی بین ایران و روسیه داشته باشد.

راه و مسکن همکاری ایران و روسیه در زمینه تولید خودرو و هواپیما

همکاری مشترک در زمینه تولید خودرو، هواپیما، بالگرد و کشتی‌سازی، محور گفت‌وگوی مقامات ایران و روسیه در همایش مشترک صنعتی - تجاری دو کشور بود.

همایش ویدئو کنفرانسی صنعتی-تجاری ایران و روسیه با حضور معاونان وزیر صنعت و تجارت ایران و روسیه با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری‌های دوجانبه در تولید خودرو، هواپیما، بالگرد، قطعه‌سازی و کشتی‌سازی برگزار شد.

زادبوم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران، ریزانسف معاون وزیر صنعت و تحارت روسیه، جلالی سفیر ایران در روسیه و جمعی از مقامات و فعالان حوزه سازمان توسعه و گسترش، بخش‌های صنعت و تجارت دو کشور در این همایش دیدگاه‌های خود در زمینه راههای تقویت همکاری‌های صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه بیان کردند.

کاظم جلالی در این نشست با ارائه پیشنهاد تشکیل هلدینگ‌های مشترک تجاری و صنعتی با هدف بهره‌مندی بهینه از کریدور سبز گمرکی به وزارت صنعت و تجارت روسیه گفت: همکاری مشترک هلدینگ‌های دو کشور می‌تواند نقش مهمی در توسعه مراودات بازرگانی بین ایران و روسیه داشته باشد.

وی تولید مشترک خودرو و قطعه‌سازی، تبادل تجربه، تحقیق و پژوهش در زمینه نوآوری‌های مربوط به طراحی و ساخت خودروهای سنگین، از جمله اتوبوس، کامیون و خودرو سواری، بازاریابی و سرمایه‌گذاری مشترک، را از دیگر ظرفیت‌های موجود برای همکاری مشترک عنوان کرد.

جلالی توسعه تجارت، ترانزیت و حمل‌ونقل را یکی دیگر از زیرساخت‌های مهم برای همکاری عنوان کرد و گفت: تکمیل کریدور شمال جنوب، تقویت ناوگان دریایی و حمل‌ونقل ترکیبی، شامل حمل‌ونقل جاده‌ای - ریلی - دریایی، میتواند در تسهیل تجارت بین دو همسایه مهم باشد.

سفیر کشورمان، توسعه بنادر و استفاده از کشتی‌های باری، فعالیت مشترک در زمینه تولید هواپیما و بالگرد از دیگر ظرفیت‌های قابل توجه برای همکاری برشمرد.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...