|
کدخبر: 146087

یک بندر جدید ساخته می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه این است که یک بندر دیگر را در سواحل مکران برای افق‌های آتی حمل‌ونقل دریایی کشور داشته باشیم.

راه و مسکن یک بندر جدید ساخته می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در سفر معاون اول رئیس‌جمهوری با همراهی مقام عالی وزارت راه و شهرسازی قرار است پروژه‌های توسعه سواحل مکران مورد بررسی قرار گیرد.

محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به سفر امروز معاون اول رئیس‌جمهوری با همراهی وزیر راه و شهرسازی به بندر چابهار اظهارکرد: قرار است در این سفر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی به همراه معاون اول رئیس‌جمهور بازدیدی را از بندر چابهار داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که در این سفر پیش‌بینی شده بابت جلسه‌ بررسی پروژه‌های توسعه سواحل مکران است تا مهم‌ترین اقدامات انجام گرفته در قالب گزارش ارائه و مورد بررسی قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی مهم‌ترین اقداماتی که برای سواحل مکران انجام داده مربوط به پروژه‌های بندر چابهار است و در این زمینه ظرفیت این بندر از ۲ میلیون تن در سال به ۸ میلیون تن ارتقاء‌ داده شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه با اشاره به سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به بندر چابهار که تعدادی پروژه روبنایی تکمیل و به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: پروژه‌های زیرساختی و تجهیزاتی و همچنین کریدور لجستیکی یا دسترسی بندر به پسکرانه کماکان در بندر چابهار در حال انجام است. قرار است در این سفر معاون اول رئیس‌جمهوری در جریان آخرین اقدامات قرار گیرند.

محمد راستاد با اشاره به اهمیت بالای نقش‌آفرینی توسعه سواحل مکران برای سازمان بنادر و وزارت راه و شهرسازی اظهارکرد: یکی از برنامه‌های راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی نقش‌آفرینی ویژه در توسعه سواحل مکران است.

در همین زمینه مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور برای پوشش سواحل مکران ابتدا برای هرمزگان تکمیل و پس از تطبیق برای استان سیستان و بلوچستان هم در حال انجام است تا به طور کلی این مطالعات این سواحل را پوشش می‌دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: به همین خاطر برای این اتفاق برنامه عمل را در کل سواحل مکران در دستور کار داریم. در همین راستا برنامه این است که یک بندر دیگر را در سواحل مکران برای افق‌های آتی حمل‌ونقل دریایی کشور داشته باشیم.

منبع: وزارت راه و شهرسازی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...