|
کدخبر: 106938

آخرین وضعیت معاملات مسکن در تهران

در خرداد ماه امسال میزان خرید و فروش آپارتمان‌های منطقه۲۱ تهران با رشد بیشتری نسبت به مناطق دیگر همراه شده، به طوری که حجم معاملات در این منطقه در خرداد ماه نسبت به ماه قبل با رشد بیش از ۲۹ درصد همراه شده است.

راه و مسکن آخرین وضعیت معاملات مسکن در تهران

قیمت مسکن تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ با رشد بیش از ۱۲ درصدی طی یک ماه به ۱۹ میلیون تومان رسیده است. رشد ماهانه ۱۲ درصدی نرخ مسکن تهران طی دو سال اخیر بی‌سابقه بوده و نرخ مسکن تهران در خرداد ماه امسال به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده است.

آمارها نشان می‌دهد در خرداد ماه امسال میزان خرید و فروش آپارتمان‌ های منطقه۲۱ تهران با رشد بیشتری نسبت به مناطق دیگر همراه شده، به طوری که حجم معاملات در این منطقه در خرداد ماه نسبت به ماه قبل با رشد بیش از ۲۹ درصد همراه شده، این در حالی است که نرخ مسکن در این منطقه نیز طی دوره مذکور ۱۲ درصد رشد داشته است.

در دوره مذکور حجم معاملات مسکن در منطقه۲۱ تهران ۲۹٫۸ درصد افزایش داشته و از ۱۲۴ فقره به ۱۶۱ فقره رسیده است.

در بین مناطق ۲۲گانه تهران، منقطه۵ با سهم ۱۶٫۴ درصدی بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده است.

بیشترین کاهش معاملات مسکن نیز در خرداد ماه امسال مربوط به منطقه۹ تهران بوده، به طوری که حجم معاملات در این منطقه نسبت به اردیبهشت ماه به یک سوم و معادل ۱۰۵ فقره کاهش یافته است.

در مجموع تعداد معاملات مسکن در سطح شهر تهران نسبت به ماه قبل با کاهش ۴٫۳ درصدی همراه بوده و به بیش از ۹٫۵ هزار فقره رسیده است.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر