|
کدخبر: 161836

هشدار جدی به ساکنان استان البرز

مدیرکل هواشناسی البرز با هشدار در خصوص ورود سامانه بارشی تندری به البرز از آخر وقت چهارشنبه چهارم فروردین، بر لزوم محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره تأکید کرد.

جامعه هشدار جدی به ساکنان استان البرز

آرش بهاروند احمدی در گفت و گویی، در خصوص وضعیت هوای استان تا پایان هفته جاری گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از ورود سامانه بارشی تندری به منطقه البرز مرکزی است که بر اثر آن از اواخر وقت چهارشنبه چهارم فروردین تا عصر پنجشنبه پنجم فروردین در بعضی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک، در ارتفاعات رگبار ساعتی باران و بعضی ساعات برف مورد انتظار است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل ماهیت تندری بودن بارش‌ها، آبگرفتگی موقت معابر و اختلال در تردد جاده‌ای، ریزش سنگ و سقوط بهمن پیش‌بینی می‌شود.

بهاروند احمدی افزود: به دلیل وزش باد نسبتاً شدید و لحظه‌ای، احتمال آسیب دیدن سقف خانه‌ها و سازه‌های موقت، گلخانه‌ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی سطح شهر، سقوط اجسام از ارتفاع و شکسته شدن درختان وجود دارد.

وی با تأکید بر لزوم محکم کردن سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره خاطرنشان کرد: کوهنوردان با توجه به شرایط جوی به ویژه رعد و برق از هرگونه صعود به ارتفاعات و قله‌های البرز مرکزی جداً خودداری کنند.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...