|

بخوانید :

کدخبر: 244343

سهام عدالتی نیست به جاماندگان بدهیم!

نماینده دولت در مجلس در حالی از نبود سهام برای جاماندگان سهام عدالت می‌گوید که تقریبا همه‌ی اعضای دولت مرتبط با این موضوع وعده حل این مشکل را داده بودند.

علی‌رغم وعده‌های دو ساله برای اختصاص سهام به جاماندگان سهام عدالت، امروز نماینده دولت در مجلس آب پاکی را روی دست جاماندگان ریخت.

حمید پورمحمدی در صحن علی مجلس گفت: کمیسیون تلفیق بودجه ۱۳۰ هزار میلیارد پیشنهاد کرده تا سهام عدالت به مشمولان زیرمجموعه تأمین اجتماعی و ایثارگران واگذار شود، اما کسی درباره میزان سهام صحبت نمی‌کند. چنین سهامی وجود ندارد و با وعده دادن به مردم و قانونی کردن آن نتیجه‌ای جز نارضایتی مشاهده نخواهیم کرد.

او درباره حل این مشکل جاماندگان می‌گوید که بهتر است سهام قابل واگذاری مشخص و در یک سال برای آن تصمیم‌گیری شود.

تعداد کل کسانی که در حال حاضر سهام عدالت دارند حدود ۴۹ میلیون نفر است، برآورد می‌شود ۲۰ میلیون نفر جزو بازماندگان باشند و از خرداد سال ۱۳۹۹ به طور جدی پیگیر گرفتن سهام هستند.

نمایندگان مجلس به جاماندگان وعده داده بودند که درباره ۱۰ میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت در سال آینده تعیین‌ تکلیف می‌شود. دولت نیز در اولین ماه روی کار آمدن بارها وعده تخصیص سهام عدالت بری جاماندگان را داد.

۱۴ شهریور ماه امسال رئیس کمیسیون اقنصادی مجلس اعلام کرده که رئیس جمهور با اختصاص سهام برای جاماندگان سهام عدالت تا پایان سال و ارجاع موضوع به سازمان برنامه و بودجه موافقت کرده است.

وزیر اقتصاد نیز روی حل مشکل جاماندگان تاکید کرد و گفت: پیگیر رفع این مشکل و همچنین وضعیت جاماندگان از سهام عدالت خواهیم بود.

حتی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به حل این مشکل تا پایان سال وعده داده بود. حجت الله عبدالملکی در شهریور ماه گفت: دولت این عزم را دارد که در یک بستر و فرایند قانونی به جاماندگان، سهام واگذار شود و با تصمیم دولت و محوریت وزارت اقتصاد تا پایان سال این واگذاری انجام شود.

در حال حاضر ارزش سبد ۵٣٢ هزار تومانی معادل ۱۲ میلیون تومان و ارزش سهام یک میلیون تومانی برابر با ٢٢ میلیون و ۶٩٩ هزار تومان است.

همچنین قرار است تا پایان اسفند ماه به سهامدار ۵۳۲ هزار تومان مبلغ ۵۵۰ هزار تومان سود پرداخت شود، همچنین سهامدار یک میلیون تومانی حدود یک میلیون تومان سود دریافت می‌کند.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...