|
کدخبر: 181492

ارزش این سهام ۲ تریلیون دلار شد!

ارزش بازار مایکروسافت پیش از برگزاری رویداد معرفی ویندوز ۱۱ و پس از رشد ۱.۲ درصدی بهای هر سهم، به ۲ تریلیون دلار رسید.

بورس ارزش این سهام ۲ تریلیون دلار شد!

شرایط ویژه بوجود آمده در زیرسایه کرونا و تحمیل خانه‌نشینی و دورکاری مردم به معنای فروش بیشتر محصولات الکترونیکی و سیستم‌های کامپیوتری پس از مدت‌ها بود و استفاده از تمام این ابزار‌ها به نفع مایکروسافت و دیگر شرکت‌های فناوری تمام شد.

رقابت میان شرکت مایکروسافت با رقبای خود به سالیان سال پیش برمی‌گردد که یکی از نزدیک‌ترین رقابت‌های فناوری بین این شرکت و کمپانی اپل بوجود آمده و دلیل آن برتری هردو شرکت در برخی از حوزه‌های مخصوص به خود هستند. اپل و مایکروسافت، دو شرکت حوزه فناوری، به عنوان شرکت‌های دو تریلیون دلاری شناخته می‌شوند. اما در سال گذشته ارزش سهام شرکت اپل از مرز دو تریلیون دلار عبور کرد و مقام بالاتری نسبت به مایکروسافت بدست آورد.

مایکروسافت در طی سه ماهه اخیر، فراتر از پیش‌بینی‌ها عمل کرد و توانست درآمد ۴۱.۷ میلیارد دلاری را بدست آورد. حال در اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی و با افزایش ۱.۲ درصدی ارزش سهام مایکروسافت، این شرکت موفق شد به جمع شرکت‌های با ارزش دو تریلیون دلاری بپیوندد و قبل‌تر از آن شرکت نفتی آرامکو عربستان سعودی نیز با ارزش حدود ۱.۹ میلیارد دلار توانسته بود درمیان این شرکت‌ها قرار بگیرد.

مایکروسافت از زمان مدیرعاملی ساتیا نادلا از سال ۲۰۱۴، پیشرفت‌های زیادی را تجربه کرده و فعالیت‌های این شرکت نیز به نحوی بود که کمترین میزان انتقاد را به خود دیده بود و کمترین میزان شکایت علیه این شرکت ثبت شده است.

مایکروسافت یک شرکت فناوری است که در سال ۲۰۱۶، رتبه نخست در فهرست بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاریبود، و به انتشار کتاب، تولید محصولات چندرسانه‌ایو ارائه خدمات پست الکترونیکینیز می‌پردازد.

این ابرشرکت چندملیتی آمریکایی حالا دومین شرکت آمریکایی است که ارزش ۲ تریلیون دلاری دارد. آگوست سال ۲۰۲۰ ارزش سهام اپل بود که از ۲ تریلیون دلار عبور کرد تا تبدیل به اولین شرکت آریکایی با چنین ارزشی شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...