|
کدخبر: 173335

ریزش بورس ادامه دارد؟

همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه، در خصوص وضعیت بورس گفت: با وجود این که هفته گذشته بازار شرایط به نسبت بهتری داشت، اما همچنان مشکلات پابرجا است. حمایت‌ها و تزریق نقدینگی ممکن است در بازار تاثیر بگذارد اما روند کلی، خروج نقدینگی توسط حقیقی‌ها از بازار است.

بورس ریزش بورس ادامه دارد؟

وی افزود: هنوز ابهامات سیاسی سر جای خودش است. انتخابات ریاست جمهوری شدیدا ابهام دارد و بازار را در بلاتکلیفی نگه داشته است. مسئله دلار، نرخ بهره و قیمت‌ گذاری دستوری همچنان گریبان بازار را گرفته است. به همین خاطر روند کلی همان روند کاهشی است ولی هر از گاهی روندهای مثبت را شاهد هستیم.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که تخصیص نقدینگی به سهم‌هایی که در صف فروش هستند می‌تواند وضعیت بازار را بهتر کند، گفت: هرقدر که نقدینگی بیشتر باشد بازار شانس تعادل بیشتری خواهد داشت. در حال حاضر نقدینگی در بازار بسیار کم است و صف های فروش بدون تحرکی شکل گرفته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر بازار به سمت شرکت‌های دلاری و شرکت‌هایی که در فصل مجامع سود بالایی تقسیم می‌کنند گرایش دارد. مثل گروه‌های معدنی، فلزی، پتروشیمی شانس بیشتری برای تعادل داشته باشند.

دارابی اظهار کرد: گزارش‌های ۱۲ ماهه اکثرا بالاتر از حد انتظار بود و بخاطر همین اعتقاد به این که بازار در فاز ارزندگی است درست است. بازار حتما به این گزارش‌ها واکنش نشان خواهد داد.

وی با اشاره به این که آینده بلندمدت بازار مثبت است، گفت: غیر از این که تورم خود می‌تواند عامل تحرک بازار سرمایه باشد، شرکت‌های بورسی هم ضریب رشدی بالاتری از کلیت اقتصاد دارند. امیدوارم دولت بعدی سیاست‌های روشن‌تری در قبال ثروت‌های عمومی داشته باشد.

 

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...