|
کدخبر: 165780

تجمع اعتراضی مقابل سازمان بورس

جمعی از سهامداران حقیقی امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین با تجمع مقابل ساختمان سازمان بورس و اوراق بهادار در تهران نسبت به آنچه از دست رفتن سرمایه‌هایشان عنوان می‌کنند، اعتراض کردند.

بورس تجمع اعتراضی مقابل سازمان بورس

جمعی از سهامداران زیان دیده در بازار سرمایه امروز مقابل ساختمان سازمان بورس و اوراق بهادار در تهران تجمع و به عدم رسیدگی به مطالباتشان اعتراض کردند. دو روز قبل نیز اعتراضی مشابه مقابل این ساختمان از سوی سهامداران برگزار شد.

سهامداران عنوان می‌کنند که با اعتماد به دولت، افق دید خود را برای حضور در این بازار بلندمدت در نظر گرفته بودند و با دلخوش کردن به وعده‌های حمایتی مسئولان از فروش هیجانی سهم‌های خود خودداری کردند اما در نهایت، بخش زیادی از سرمایه خود را به دلیل آنچه دستکاری دولت در بورس می‌دانند، از دست داده‌اند.

ریزش بورس از اواسط تابستان سال گذشته، ضررهای زیادی را برای سرمایه‌گذاران به همراه داشته است به خصوص آن‌هایی که سرمایه خود را از تابستان گذشته وارد این بازار کرده بودند تا شاید در شرایط تورمی اقتصاد، حداقل موفق به حفظ ارزش پول خود شوند.

با شروع روند اصلاحی بازار سرمایه و ریزش شاخص بورس از اواسط تابستان، بسیاری از این افراد حقیقی به شدت دچار ضرر شده و عده زیادی سرمایه‌های ناچیز خود را نیز از دست دادند. همین موضوع انتقادات زیادی را برای مسئولان دولتی و به خصوص وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس به همراه داشت. در این میان دعوت مسئولان که از ماه‌ها قبل مردم را به حضور در بازار سرمایه تشویق می‌کردند، نیز مزید بر علت شد تا آنها مقصر این وضعیت شناخته شوند.

اما بالاگرفتن انتقادها موجب شد حسن قالیباف‌اصل رئیس سابق سازمان بورس ۳۰ دی‌ماه سال گذشته استعفا دهد. وی در نامه استعفای خود، «اقدامات سیاسی و ورود غیرحرفه‌ای و بیش از حد اشخاص و مسئولان به مباجث بازار سرمایه و بروز افت و خیر شدید شاخص کل بورس تهران» عنوان کرد.

امسال نیز به رغم پیش‌بینی کارشناسان برای متعادل شدن بازار بورس، ریزش آن همچنان ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین
  • ناشناس ارسالی در

    همش بخاطر تبلیغات و وعده های بیخودی دولت است که بورس اوضاعش خراب شده

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...