|
کدخبر: 163537

معامله ۱۵ نماد مشکوک در بورس

در روز افت ۶۷۳۳ واحدی شاخص، شش شرکت سیمانی، دو سهم دارویی به همراه ۷ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معامله ۱۵ نماد مشکوک در بورس

در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با تداوم افت قیمت ها و فشار فروش آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۶۷۳۳ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۲۶۲ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۴.۱ و یک هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به بانک تجارت، بانک ملت، بانک صادرات، پالایشگاه اصفهان به همراه پالایشگاه تهران با داد و ستد بیش از ۲۶۵، ۱۹۹، ۱۶۷، ۱۴۵ و ۹۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۶ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت دشت مرغاب حاضر در بازار دوم بورس با افت اندک قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۳۹۶.۸ هزار سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های بیمه تعاون، سیمان ساوه، شیشه سازی مینا، حمل و نقل توکا، سیمان دشتستان، شیمیایی سینا، سیمان قائن، فرآورده های تزریقی ایران، ساروج بوشهر، داروپخش، سیمان مازندران، تکادو، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه و سیمان شاهرود مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور شش شرکت سیمانی، دو سهم دارویی به همراه ۷ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...