|
کدخبر: 152540

خبر مهم درباره انتقال سهام عدالت متوفیان

محمدرضا پوررضایی با بیان اینکه درحال‌حاضر هیچ راهی برای انتقال سهام عدالت متوفیان فعال نیست، گفت: به زودی سامانه‌ای تمام الکترونیک برای انتقال سهام عدالت متوفیان فراهم می‌شود.

بورس خبر مهم درباره انتقال سهام عدالت متوفیان

محمدرضا پوررضایی، مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، گفت: در شرایط عادی اگر کسی از دنیا برود، وراث پس از گذراندن مراحل انحصار وراثت می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، سهام متوفی را به ارث ببرند.

وی با بیان اینکه درحال‌حاضر هیچ روشی برای انتقال سهام عدالت متوفیان وجود ندارد، ادامه داد: اما برای سهام عدالت به دلیل شیوع کرونا، انتقال سهام عدالت به وراث در دفاتر پیشخوان متوقف شده و قرار است سامانه‌ای ایجاد شود تا پس از آنکه کارهای انحصار وراثت انجام شد، مدارک در آن سامانه بارگذاری شود سپس تمام مدارک به قوه قضاییه ارسال می‌شود و وضعیت وراث مشخص می‌شود و ما نهایتاً کار تقسیم سهام را انجام می‌دهیم؛ این یک فرآیند الکترونیکی کامل است.

مشاور اجرایی سهام عدالت با اشاره به دلیل راه نیفتادن این سامانه، گفت: کارهایی را که ما باید انجام دهیم کامل است اما کارهایی که سایر ارگان‌ها باید انجام دهند هنوز به اجرا نرسیده است.

 

منبع: مهر
  • بهنام ارسالی در

    تو خدا فروش سهام عدالت را آزاد کنید مردم احتیاج دارن گرفتارن چقدر اذیت میکنید خواهشن جلو فروش را آزاد کنید آزادکنید

ارسال نظر