|
کدخبر: 150932

شرط تازه واریز سود سهام عدالت

بر اساس توضیح مدیر فنی سهام عدالت، در حالت عادی برای واریز سود سهام اگر سهامداری در سامانه سجام ثبت‌نام و احراز هویت نشده باشد پول به حسابش واریز نمی‌شود و نزد ناشر می‌ماند.

بورس شرط تازه واریز سود سهام عدالت

با رسیدن به ماه‌های پایانی سال زمزمه‌های واریز سود سهام عدالت شنیده می‌شود. در سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ سود این سهام از طریق شماره شبا به حساب سهامداران واریز شده اما در خصوص امسال روش واریز تغییر کرده است.

براساس اظهارات مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، استفاده از مزایای سهامداری همانند دریافت سود، حضور در مجمع و خدمات الکترونیک مشروط به ثبت‌نام در سجام و احراز هویت است.

به خاطر این که دریافت سود به گرفتن کد سجام مشروط شده، طی هفته‌های گذشته دفاتر پیشخوان دولت با ازدحام سهامدارانی مواجه شد که برای احراز هویت مراجعه کرده‌اند اما سود سهام کسانی که کد سجام نگیرند چه می‌شود؟

محمود حسنلو، مدیر فنی سهام عدالت در پاسخ به این سوال به تجارت‌نیوز گفت: در حالت عادی تا زمانی که قرار است سود را توزیع کنیم، فهرست مشمولان را از بورس و سامانه سجام می‌گیریم و پس از آن سود به حساب سهامداران واریز می‌شود ولی در خصوص کسانی که در سامانه سجام ثبت‌نام و احراز هویت نکرده‌اند سود سهامشان نزد ناشر باقی می‌ماند.

او افزود: ممکن است در مراحل بعدی دوباره با ما قرارداد ببندند و سود واریز کنیم یا شاید نگه دارند و با سود سال آینده واریز شود و در واقع به عنوان مطالبات نزد ناشر باقی می‌ماند.

طبق اظهارات حسنلو، این فرآیند در حالت عادی برای پرداخت سود سهام بورسی اجرا می‌شود و باید دید در خصوص سهام عدالت تصمیم دیگری گرفته می‌شود یا خیر؟

 

منبع: نبض بورس
 • ناشناس ارسالی در

  هرروزبرای کروناتبلیغ تجمع درمعابرواماکن شلوغ ممنوع آنوقت برای چندهزارتومان سودسه ام عدالت همه راپای دفاترپیشخوان دولت وعا بربانکهاوبانکهامیکشانندپس کروناچی

 • غلامرضا ارسالی در

  همیشه باید یه فرقی بکنیم با همه دنیا ..باز صد تومن میخوان بدن ..نصفش باید برای احراز هویت و دفتر پیش خوان بره ...مث انسان کار درست نمیتونن خدمت کنن همیشه باید آه ناله دنبالشون باشه ...خود سهامو ک نصف کردن حالام ک سودش ..ای خدا عدالتتو شکر.....شماره شبا دارین دیگ بفرستین خب دردتون چیه

 • فاطمه بیگم کریمی رزوه ای ارسالی در

  من یاد شده بالا با کدملی 5750120295 نمی دانم در سجام ثبت نام کرده ام چندین بار فررم را تتکمیل کررده اام بیسسوواد هس تم وشوهری معلولل دارم استدعا دارم مر ا یاری کنید تا بتوانم سود سهام را دریافت کنم خداوند گواه است من در روستا زندگی م یکنم پولی برای خرید نان خالی ندارم مرا ی اری دهید ...من الله التوفیق کریمی

 • حسین ارسالی در

  سود ۳۰درصد دوم کیه میدن

 • حسین محمدی ارسالی در

  س اگه میشه منو راهنمایی کنید که سود ۳۰درصد دوم کیه میدن

 • زهرا محمدی ارسالی در

  سهام عدالت ۶۰ درصد را چند ماهه فروختم ف قط صد تومان ریختند اگه میدونستم کلاه سر مردم میزاری امکان نداشت بفروشم فقط حرف ا ز دین و ایمان حرف نزنید که خدا شاهده نزد یک عیده زود بریزید تا بزنیم به زخم زندگی مون

ارسال نظر