|
کدخبر: 143305

وام سهام عدالت چه شد

مسئولان به پشتوانه سهام عدالت طرح‌های بسیاری را مطرح کردند از خرید خودرو تا ضمانت‌نامه وام ودیعه مسکن، اما هیچ کدام اجرا نشده است.

بورس وام سهام عدالت چه شد

هفت ماهی می‌شود که قرار است به سهامداران سهام عدالت به پشتوانه سهامشان وام پرداخت شود، با این که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام آمادگی کرده اما بانک مرکزی ابلاغیه اجرای این طرح را برای بانک‌ها صادر نکرده است.مسئولان به پشتوانه سهام عدالت طرح‌های بسیاری را مطرح کردند از خرید خودرو تا ضمانت‌نامه وام ودیعه مسکن، اما هیچ کدام اجرا نشده است.

نخستین بار در روز ۹ خرداد ماه حسین سلاح‌ورزی، عضو شورای‌عالی بورس از تبدیل سهام عدالت به کارت اعتباری خبر داد. قرار بود با این طرح سهامداران تا سقف ۵۰ تا ۶۰ درصد ارزش ‌دارایی سهام ‌عدالتشان اعتبار خرید کالا از فروشگاه‌ها دریافت کنند.

به جز او در ماه‌های اخیر مسئولان بارها از اعطای کارت اعتباری یا وام سهام عدالت گفته‌اند اما هنوز که هنوز است خبری نیست و وام سهام عدالت هنوز اجرایی نشده است.

حالا در این هفته هم خبری منتشر شد که وام سهام عدالت از روز اول دی ماه پرداخت می‌شود اما این موضوع توسط شرکت سرمایه‌گذاری مرکزی تکذیب شد.

شرکت سرمایه‌گذاری استانی اعلام کرده که آماده ارائه سرویس‌های لازم به بانک‌ها برای اعطای کارت‌های اعتباری به سهامداران سهام عدالت است و بانک‌ها می‌توانند بر مبنای ارزش روز دارایی افراد برای اعطای اعتبار بر اساس مکانیزم‌های اعتباری خود اقدام نمایند.

بنابراین برای این که سهامداران به بانک‌ها مراجعه کنند از نظر زیرساختی و سرویس‌های اطلاعاتی مشکلی نیست و اگر بانک‌ها بخواهند پرداخت وام را آغاز کنند مشکلی سیستمی در شناسایی و تخصیص وام به سهامداران وجود ندارد.

اما چرا با این که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام آمادگی کرده بانک‌ها فرآیند پرداخت وام را آغاز نمی‌کنند؟ بانک‌ها در پاسخ به این پرسش می‌گویند که برای اجرای این طرح، بانک مرکزی باید ابلاغیه‌ای را برای بانک‌ها بفرستد که هنوز این کار را انجام نداده است.

علاوه بر این ممکن است بانک‌ها برای اجرای این طرح با مشکل کمبود نقدینگی مواجه باشند که هنوز آن را عملیاتی نکرده‌اند.

منبع: پندار خبر
 • یوسف مرنگی ارسالی در

  آقا خدایی ش کی صاحب این شهره که قورباغه هاش بجای هفت تیر ار پی چی میزنن من با یه خانواده چهار نفره فقط به نفر خودم سهام عدالت دارم اونم اولش روش نوشته بود یک ملیون بعدش شد 532 الان تکلیف این زن و دوتا بچه ی من چیه خدا وکیلی .خودم مستاجر بدون درآمد کافی این خدایی،ش سهام عدالت ه یا سهام نا عدالتی طرف هست خودش کارمند خوب حقوق بگیر پنج نفرن همه شون سهام دارن به لطف اون آشنا هایی که توی ادارت داشتن حالا من ه کارگر ساختمانی که حتی به فرم هم نمیتونم پر کنم خدایش شما بگین این سهام حق منه یا اون نور چشمی ها یا پارتی دارها ؟میگن دروغ گوها دشمن خدا ان
  آ خه قربونت برم خدا چقدر دشمن داری
  دوست هات تم که ماییم یه افلیج کج و کوله که خودت در حقمون نامردی کردی .آخه دردم گرفته به کی بگم کم آوردم دیگه وایسادم تو زندگی نمیتونم بچرخونم فقط شب تا صبح آرزوی مرگ دارم همین شب هاست که شیلنگ گاز و یه چاک بدم هر چهار نفرمون با یه خواب راحت بریم .فقط خدا کنه اون شب شکم بچه هام سیر باشه تا شرمنده شون نشم .دیگه بریدم از شرمندگی زن و بچه به اون خدایی که اگه هست و داره می شنوم.
  09190461640
  اینم شماره م اگه کسی راه حلی داشت یا خاست به هر نحوی کمک م کنه انسانیت و تموم کرده فقط اشتباه نشه خاهشا من دنبال صدقه نیستم
  دنبال یه سکوی پرتابم

 • عزیز ارسالی در

  هر چه مشکل هست میزارن به حساب سهام عدالت تا پولی به حساب افراد بدبخت واریز نشه ا ز خرابی بازار بورس که گفتن سهام عدالت مق صره و لغو کردن حالا هم بانکها میگن کمبود نقدینگی و سهام به درد گرو گذاشتن نمیخور ه خلاصه نمیخان پولی بدست مردم برسه

ارسال نظر