|
کدخبر: 134127

بورس در آستانه بهبود است؟

با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل روندی صعودی داشت اما در ادامه روند معاملات بازار سهام عرضه بیشتر شد و شاخص کل بعد از صعود ۳ هزار واحدی روند نزولی پیدا کرد.

بازار سهام با شروع معاملات روندی صعودی داشت ولی با ادامه روند معاملات عرضه در بازار بیشتر شد و روند شاخص کل نزولی شد اما دوباره تقاضا در برخی نمادها بیشتر شد و روند بازار سهام صعودی شد.

حسین شیبانی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با دلیل منفی شدن شاخص کل بعد از صعود اولیه بیان کرد: بازار سهام به شدت کم‌ عمق شده است و بالا و پایین کردن شاخص کل و جمع کردن صف‌های فروش سرمایه زیادی نیاز ندارد به طوری که با حدود ۴۰ میلیارد تومان روند گروه‌های دارویی را مثبت کردند. از طرفی هم عرضه بعد از مثبت شدن بازار بیشتر می‌شود.

این کارشناس بورس با اشاره به قیمت دلار گفت: پس از انتخابات امریکا بازار سهام انتظار ریزش قیمت دلار را داشت اما به نظر می‌رسد خود بانک مرکزی از ریزش قیمت دلار خوشنود نیست و جلوی ریزش دلار را گرفت، به نوعی در شرایط فعلی کاهش قیمت دلار به نفع بانک و دولت نیست و دولت تمایلی به حمایت ندارد. اما حالا که معلوم است قیمت دلار افت زیادی ندارد بازار سهام واکنش نشان خواهد داد و به نظر می‌رسد روند بازار سهام در حال بهبودی است.

این کارشناس در رابطه با زمان شروع روند صعودی بازار سهام گفت: به نظر بنده معاملات بازار سهام بوی بهبود دارد اما تا زمانی ک شاخص کل از یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد عبور نکند نمی‌توان از شروع روند صعودی بازار سهام سخن گفت.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر