|
کدخبر: 126078

نحوه حذف سفارش فروش سهام عدالت

آزادسازی سهام عدالت با وجود مزایای گسترده‌ای که داشته و باعث خرسندی سهامداران شده، در مرحله اجرا دارای معضلات و مشکلاتی شده که گلایه‌هایی را به دنبال داشته است.

بورس نحوه حذف سفارش فروش سهام عدالت

برخی درخواست‌های فروش سهام عدالت در زمان رشد بازار سرمایه اجرا نشد، اما اکنون که بورس در مسیر نزولی قرار گرفته و قیمت سهام در حال کاهش است، این سفارش‌های فروش به سرعت اجرا شده و در نتیجه سهامداران دچار زیان شده‌اند که در مواجهه با این مسئله، سخنگوی آزادسازی سهام عدالت اعلام کرد که قرار است به‌زودی حذف سفارش فروش سهام عدالت توسط سهامداران امکان‌پذیر شود.

آزادسازی سهام عدالت با وجود مزایای گسترده‌ای که داشته و باعث خرسندی سهامداران شده، در مرحله اجرا دارای معضلات و مشکلاتی شده که گلایه‌هایی را به دنبال داشته است.

در ابتدا در نخستین روزهای فروش سهام عدالت، اعتراض سهامداران در زمینه عدم واریز وجه حاصل از فروش سهام عدالت بود و موجی از نارضایتی را در میان سهامداران ایجاد کرد که در این زمینه «حسن قالیباف اصل»، رئیس سازمان بورس و اوراق بهاداراعلام کرد: برخی‌ هستند که اطلاعات‌ خود را ناقص در سایت‌ها اعلام کرده‌اند و به اعتقاد خودشان سهام عدالت‌ خود را فروخته‌اند و باید پولی بگیرند در حالی که چنین نیست. این افراد باید به سایت‌های مربوطه مراجعه کرده و اطلاعات‌ خود را کامل کنند.

همچنین در این میان، افرادی حضور داشتند که با تماس به خبرگزاری ایرنا اعلام می‌کردند به صورت ماهانه یا هفتگی، مبلغی حدود هشت هزار تومان یا دو هزار تومان به عنوان وجه فروش سهام عدالت به حساب ما واریز می‌شود در حالی که چنین پولی و با این رقم دردی را از ما دوا نمی‌کند و فقط اصل سرمایه خود را از دست می‌دهیم.

امکان ارسال شکایت از سوی سهامداران

چندی پیش با وجود شکایات و نارضایتی‌های متعدد سهامداران عدالت، «حسین فهیمی» سخنگوی ستاد آزادسازی سهام در خصوص عدم واریز وجوه حاصل از فروش سهام عدالت به ایرنا گفت: از بین مشمولان تاکنون موردی مبنی بر اینکه پولی به حساب واریز نشده یا مبلغی کمتر از رقم واقعی پرداخت شده باشد، نداشته‌ایم در این صورت سهامدار باید با ارائه شکایتی خواستار رسیدگی شود.

وی افزود: این احتمال وجود دارد سهامدار اقدام به ثبت سفارش فروش کرده اما به دلیل عدم تکمیل اطلاعات وارد شده به درخواست، ترتیب اثر داده نشده و سهام به فروش نرفته تا بتوان پولی برای وی واریز کرد؛ افرادی که اطلاعات تلفن همراه و شماره شبا را به طور دقیق در سایت وارد کرده باشند به خواسته آنها رسیدگی خواهد شد.

به گفته فهیمی، برای اطلاع از صحت اطلاعات باید به سامانه sahamedalat.ir مراجعه و برای بررسی علت عدم اعمال سفارش بیش از ۱۰ روز از طریق مراجعه غیرحضوری به یکی از کارگزاری‌ها اقدام کرد.

فروش سهام عدالت در روند نزولی بازار

حال از هفته گذشته با هجمه‌ای از اعتراض‌های جدید از سوی افرادی که سفارش فروش سهام عدالت خود را داشتند همراه بودیم که برخی از آنها اعلام کرده‌اند: ثبت سفارش ما برای فروش سهام عدالت برای زمانی بود که بازار در مسیر صعودی قرار داشت، در آن زمان مسوولان، اقدام به فروش سهام عدالت نکردند اما به محض قرار گرفتن بازار در فاز نزولی، کارگزاری‌ها به سرعت و با ضرر و زیان‌های اعمال شده در حال فروش سهام عدالت هستند و در سامانه هیچ گزینه‌ای برای انصراف یا حذف سفارش فروش وجود ندارد.

تلاش برای حذف سفارش فروش سهام عدالت

در این زمینه «حسین فهیمی» سخنگوی آزادسازی سهام عدالت به پاره‌ای از توضیحات پرداخت و گفت: درخواست حذف سفارش فروش در مرکز پیام از سوی تعدادی از مشمولان سهام عدالت مطرح شده و اکنون چند روزی که اجرای آن در دستور کار قرار گرفته است و به طور جدی در حال پیگیری‌های لازم برای عملیاتی شدن آن هستیم.

وی ادامه داد: در صدد هستیم تا کارگزاری و سیستم‌های مستقر در شرکت سپرده‌گذاری این امکان را برای سهامداران فراهم کند تا چنانچه تمایلی به ادامه روند فروش نداشته باشند، درخواست فروش را لغو کنند.

فهیمی اظهارکرد: این امکان زمانی برای سهامدار مهیا می‌شود که کارگزار، سفارش فروش را به سیستم ارسال نکرده باشد؛ در غیر این‌صورت حذف آن نیازمند طی شدن مراحلی است که اکنون در حال انجام اقدامات لازم بر روی زیرساخت‌های آن هستیم تا حتی اگر چنانچه سفارش فروش به سامانه ارسال شده باشد بتوان آن را حذف کرد.

به گفته سخنگوی آزادسازی سهام عدالت، این اقدام ممکن است ظرف روزهای آینده عملیاتی شود.

 

 

 

منبع: ایرنا
 • ناشناس ارسالی در

  سلام چطورمیگویدکه کسانی نیستن که درخواست فروش داده باشن اماوجی به حسابشان نیومده باشدمن شماره شبادرست همه چیزدرست چطوره که الان 40روزه درصف معامله هستم 3031445767واله مریضم بیکارم مریض هم دارم هرچقدرمیخرن سهام راضی هستم یاحق

 • ناشناس ارسالی در

  سلام حسین م از زرین دشت
  بنده برای فروش سهام عدالت خود ب یکی از دفاتر خدمات ارتباطاتی شهر خودم مراجعه کردم و الان نزدیک به 31روز از تقاضای فروش 60درصد سهام م میگذره و هیچ وجهی ب حسابم واریز نشده لطفا راهنمایی کنید که از چه طریقی میتونم نام کارگذاری که دفتر پیشخوان برای فروش سهام عدالتم انتخاب کرده رو بفهمم تا بتونم اطلاعاتی از سهامم بگیرم
  ممنون

 • ناشناس ارسالی در

  چراواریز نمیکنیددرانتظارپرداخت.یعنیچی کارکذار سعدی.قیمتسهام.بالابودنفروختین اینقدر صبر کردین.تابیاد پایین انشاالا خداازتون نگذره.که مردم.بدبخت کردین

 • ناشناس ارسالی در

  آقا من 60روزه درخواست فروش دادم اونموقع 60 سهامم 10میلیون بود الان 6 میلیون بود همه چیز دوبرابر شده الا سهام عدالت یه شب 12 هزار تومن ریختن یه شب چهارصد تومن دیکه هیچی
  آقا یه راهی بزارید بتونیم فروش رو لغو کنیم
  این پولی روکه ریختید واسم رو پس میدم نمیخوام

 • شاهی ارسالی در

  یه راه برای لغو فروس سهام بزارید

 • ناشناس ارسالی در

  اوایل تیر ماه سهام خودمو طی قرارداد کتبی به بانک صادرات واگذار کردم ولی تا امروز هیچ خبری نشده .هیچ واریزی هم صورت نگرفته .مشکلی هم ازنظر شماره حساب وجود نداره .به کی شکایت کنیم وکجاپیگیر باشیم .متشکر

 • ناشناس ارسالی در

  من از فروش سهامم منصرف شدم.میشه کارگزاری مفید خودش اقدام کنه؟

 • علی رجب زاده ارسالی در

  وقتی گذاشتیم بفروشیم ۱۸ بود الان ۱۲اقا نخواستیم بفروشیم باید به کی بگیم وقتی بالا بود نفروختین الان که هر روز پونصد کم میشه چرا تند تند میفروشین دوماه هر روز میگین دو هفته دیگه لغو فعال میشه این دوهفته کامل نشد

 • علی رجب زاده ارسالی در

  کجا واقعا باید شکایت کنیم تا به نتیجه برسیم نخواستیم بفروشیم باید چیکار کرد

 • ناشناس ارسالی در

  مسخره ها

 • محمد ارسالی در

  به خدانخواستیم توروخدافقط یه کاری کنیدکه فروش سهام مون لغوکنیم

ارسال نظر