|
کدخبر: 123931

پنج نماد برتر در معاملات امروز بورس (۳۰شهریور) + جدول

امروز معامله‌گرها هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فرآورده‌های نفتی تعلق داشت و ۳.۴ درصد از کل سهام غلتک سازان سپاهان معامله شد.

بورس پنج نماد برتر در معاملات امروز بورس (۳۰شهریور) + جدول

روز جاری در مجموع حدود ۹ هزار و ۹۷۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «شبندر»، «پترول»، «وبصادر» و «دی» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز هفته معادل هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، پالایش نفت بندرعباس پس از معاملاتی به ارزش ۸۸۰ میلیارد تومان دوم شد و سهام گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "فرآورده‌های نفتی" تعلق داشت به طوری که دو هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "محصولات شیمیایی" با معاملات هزار و ۸۸۰ میلیارد تومانی دوم شد و "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۳.۴ درصد از کل سهام غلتک سازان سپاهان (فسازان) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۵۵ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۷ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به هشت نماد نخست اختصاص داشت.

پنج+نماد+جدول۳۰

پنج+نماد+جدول۳۰۱

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر