|
کدخبر: 113907

پیش بینی وضعیت بازار بورس برای فردا (۱۳ مرداد)

یک کارشناس بازار سرمایه ساعات ابتدایی معاملات فردا را همراه با فشار عرضه دانست و گفت: اگر در ساعات ابتدایی معاملات بازار، فشار عرضه بتواند کنترل شود و تقاضا خوب باشد می‌توان امیدوار بود که شاخص مرز روانی دو میلیون واحد را با موفقیت رد کند

بورس پیش بینی وضعیت بازار بورس برای فردا (۱۳ مرداد)

پس از آنکه شاخص بورس روز گذشته را با رشد ۳ درصدی همراه شد در معاملات امروز توانست با ۲٫۵ درصد رشد بالاخره به ابرکانال دو میلیون واحدی وارد شود.

محمد خبری‌زاد کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه گفت: ارزش معاملات خرد طی بازار امروز به حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان رسید که جزو ۱۰ ارزش معاملات برتر تاریخ بورس بود. همچنین حدود چهار هزار میلیارد تومان پول حقیقی به بازار وارد شد اما در مقابل ۸ هزار میلیارد تومان فروش توسط حقوقی‌ها صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه تحلیل رفتار حقوقی‌ها این روزها دارای اهمیت است، ادامه داد: بخشی از این ۸ هزار میلیارد تومان مربوط به سهام عدالت، فروش سهم‌های دولتی و صندوق‌های سرمایه گذاری است.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: اتفاقی که امروز در بازار سرمایه افتاد این بود که سازمان بورس طی ابلاغیه‌ای به صندوق‌های درآمد ثابت اعلام کرد که سقف سرمایه‌گذاری در سهام از ۱۰ به ۵ درصد کاهش پیدا کرده و صندوق‌ها یک ماه زمان دارند تا این نسبت را رعایت کنند. این امر سبب می‌شود که این صندوق‌ها در یک ماه آینده پتانسیل عرضه زیاد در بازار داشته باشند. البته بخش سهام اکثر این صندوق‌ها به دلیل ترس مدیرانشان از وضعیت بازار، زیر ۱۰ درصد است.

خبری‌زاد آغاز بازار فردا را همراه با فشار عرضه دانست و گفت: بازار فردا در نمادهایی که مخصوصا امروز در صف فروش بودند با فشار عرضه همراه خواهد شد و باید دید تقاضا همچون امروز قوی خواهد بود یا نه؟ همچنین امروز شاخص به کانال دو میلیون واحد رسید و برای اینکه بازار بتواند این عدد را با قدرت بیشتری پشت سربگذارد نیاز است که ارزش معاملات خرد بالا و حول و حوش ۳۰ هزار میلیارد تومان باشد. اگر در ساعات ابتدایی بازار، فشار عرضه بتواند کنترل شود و تقاضا خوب باشد می‌توان امیدوار بود که شاخص مرز روانی دو میلیون واحد را با موفقیت رد کند اما اگر عرضه‌ها زیاد باشد بایستی شاهد درجا زدن بازار در این سطح بود.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...