|
کدخبر: 101340

روحانی: بورس برای تقویت به خون جدید نیاز دارد

رئیس‌جمهوری برای چندمین بار طی ماه‌های گذشته حمایت خود از بازار سرمایه را اعلام و بر لزوم تقویت آن تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود شورای‌عالی بورس به این موضوع توجه داشته و بازار سرمایه را تقویت کند.

بورس روحانی: بورس برای تقویت به خون جدید نیاز دارد

حسن روحانی در جلسه هیأت دولت بار دیگر از بورس حمایت کرد و با اعلام برنامه عرضه ۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق گفت: به جز بخش مالیات و درآمدهای این محل، فروش سهام نیز فعال خواهد بود و تمام بخش‌های دولتی باید اقدام به عرضه سهام کنند تا بورس تقویت شود.

رئیس‌جمهوری با اشاره به این که بورس برای تقویت به خون جدید نیاز دارد و عرضه سهام به ویژه سهام شناسنامه‌دار و سودآور می‌تواند بورس را به خوبی تقویت کند، ادامه داد: درحال‌حاضر تعداد زیادی از مردم با بورس آشنا شده و وارد شده‌اند. انتظار می‌رود شورای‌عالی بورس به این امید مردم توجه داشته و آن را تقویت کند. چرا که بازار سرمایه مهم بوده و باید به درستی مدیریت و مراقبت شود.

وی با بیان اینکه بخشی از تأمین بودجه و نیازمندی‌های دولت از طریق فروش سهام است، افزود: اگر اجرای بودجه به این اقدام نیاز نداشت هم باز توسعه بورس و فروش سهام از اصول اساسی اقتصادی دولت بشمار می‌رفت؛ چون می‌خواهیم اقتصاد را به مردم واگذار کنیم که بخشی از آن با فروش سهام و بخشی دیگر از طریق اوراق قرضه انجام خواهد شد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر