|

بخوانید :

کدخبر: 211822

پیش بینی روند بازار ارز در کوتاه مدت

یکی از دلایلی که موجب شده است معامله گران در نزدیکی کف قیمت ماه های اخیر وارد بازار ارز نشوند، بسته شدن سقف قیمت دلار بوده است. در واقع در ماه های اخیر بازار تنها در اوایل مهرماه توانست وارد کانال ۲۸ هزار تومانی شود.

قیمت دلار در ۲ ماه گذشته به ندرت توانسته است زیر مرز ۲۷ هزار تومانی نوسان کند. این موضوع به معنای آن است که یکی از حمایت های مهم بازار که سد راه بازیگران کاهشی می شود، حوالی مرز ۲۷ هزار تومانی است. دلار در مجموع ماه های مهر و شهریورماه تنها دو بار توانست تا محدوده ۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان عقب نشینی کند و هر بار نیز با ورود خریداران توانست به سرعت به سوی کانال بالاتر بازگردد.

در دو هفته گذشته نیز بازار دو بار در محدوده ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومانی مورد حمایت قرار گرفت. مجموع چنین داده هایی نشان می دهد که فاصله فعلی دلار با کف قیمتی ماه های اخیر خود چندان زیاد نیست. این موضوع می تواند زمینه ساز افزایش ریسک معامله گران برای قرار گرفتن درموقعیت خرید باشد. در کنار این بسیاری از معامله گران متوجه شده اند که اگر قرار باشد، ریزش معناداری در بازار ارز رخ دهد، باید حداقل مرز ۲۷ هزار تومانی به سادگی از دست برود.

یکی از دلایلی که موجب شده است معامله گران در نزدیکی کف قیمت ماه های اخیر وارد بازار ارز نشوند، بسته شدن سقف قیمت دلار بوده است. در واقع در ماه های اخیر بازار تنها در اوایل مهرماه توانست وارد کانال ۲۸ هزار تومانی شود و در سایر روزها در کانال ۲۷ هزار تومانی در نوسان بود. در هفته های اخیر نیز دلار توان حضور به بالای ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان را ازخود نشان نداد. به این ترتیب می توان گفت که در صورتی که بازار بتواند بالای محدوده ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومانی قرار بگیرد، با موج کوتاهی از خریداران مواجه خواهد شد.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...