|
کدخبر: 159515

آمادگی بانک ها برای اجرای قانون جدید چک + جزئیات

همه درگاه‌های بانکی از جمله اینترنت بانک و همراه بانک‌ها برای اتصال به سامانه صیاد و اجرای قانون جدید چک تجهیز شده‌اند.

بانک و بیمه آمادگی بانک ها برای اجرای قانون جدید چک + جزئیات

داوود محمدبیگی با بیان این مطلب افزود: امکان ثبت و انجام مراحل مختلف برای دسته چک‌ های جدید در ۶ نرم افزار تلفن همراه فراهم شده است که مردم می‌توانند با مراجعه به سایت شاپرک این نرم افزار‌ها را در یافت کنند.

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه قانون جدید چک از ابتدای سال آینده اجرایی می‌شود گفت: زیرساخت همه بانک‌ها برای این منظور آماده شده و همه آن‌ها آمادگی پذیرش و ثبت چک‌های جدید را دارند.

وی با بیان اینکه هشت هزار نفر ساعت آموزش برای کارکنان بانک ها به صورت حضوری و غیرحضوری انجام شده است، افزود: برای اتاق اصناف و اتاق بازرگانی هم آموزش‌های لازم انجام شده است.

محمدبیگی گفت: بانک مرکزی هماهنگی‌های لازم را برای توزیع چک‌های جدید در همه بانک‌ ها انجام داده و از ابتدای سال آینده بانک‌ها موظف هستند دسته چک‌های جدید را به مشتریان ارائه کنند.

محمد بیگی گفت: در سایت بانک مرکزی نیز بخش ویژه مربوط به قانون جدید چک وجود دارد که همه اخبار و آموزش‌ها و محتوا‌های مربوط به اجرای قانون جدید برای اطلاع مردم در آن قرار گرفته است.

وی افزود: مردم و مشتریان در صورت بروز هرگونه مشکل در این زمینه می‌توانند با مرکز تماس بانک‌ها و همچنین مرکز تماس بانک مرکزی ارتباط برقرار کنند.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...